Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak tahliye edildi

"Darbe çağrışımı yaptıkları" iddiasıyla yargılanan ve hapis cezasıyla birlikte tahliyelerine karar verilen Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan, cezaevinden çıktı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - "Darbe çağrışımı" davasında "terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılanan ve bugün hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak ile Ahmet Altan, cezaevinden tahliye edildi.

Mahkemenin "yurt dışına çıkış yasağı"ndan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanması hükmü verdiği iki isimden Ilıcak, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumları'ndan saat 23.00'te, Ahmet Altan da Silivri Cezaevi'den 23.30'da tahliye edildi. Jandarma eşliğinde Karbey Sosyal Tesisleri'ne getirilen Ahmet Altan'ı burada kardeşi Mehmet Altan, yakınları ve gazeteci Hasan Cemal Karşıladı.

Mahkemenin tahliye kararının ardından Nazlı Ilıcak, akşam saatlerinde cezaevinden çıktı. (Fotoğraf: Şebnem Coşkun/Anadolu Ajansı)

"Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılanan Ahmet Altan'a 10 yıl 6 ay ve Nazlı Ilıcak'a da 8 yıl 9 ay hapis cezası verilirken, tutuksuz sanık Mehmet Altan'ın beraatine hükmedilmişti.

Heyet, tahliyesine karar verdiği Altan ve Ilıcak hakkında, "yurt dışına çıkış yasağı"ndan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanması hükmünü vermişti. (İSTANBUL/AA)