Gazeteciler için mesleki farkındalık atölyesi

Genç gazeteciler için farkındalık atölyeleri devam ediyor. Başvurular 8 Kasım'a kadar sürecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA), "Deneyimli Gazetecilerden Mesleki Farkındalık Atölyeleri"nin ikincisini düzenliyor. Birleşik Krallık Program Fonu (BEF) desteğiyle hazırlanan program, mesleğe yeni adım atmış gazetecilere kapsamlı bir mesleki rehberlik desteği sağlamayı amaçlıyor.

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da dört gün sürecek program kapsamında Gazete Duvar Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz, eski CNN Türk Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel ve yargı haberciliği konusunda deneyimli T24 yazarı Gökçer Tahincioğlu ile Basın Hukuk Uzmanı ve MLSA Eş Direktörü avukat Veysel Ok atölyeler düzenleyerek uzmanlık alanlarındaki birikimlerini katılımcılara aktaracaklar.

GENÇ GAZETECİLERE DENEYİM AKTARIMI

Programın temel amacı, medya sektöründe değişen dengeler nedeniyle gazetelerin, TV kanallarının ve haber sitelerinin kurumsal hafızalarını kaybettiği ve meslekte usta-çırak ilişkisinin aşındığı bu dönemde genç gazetecilere deneyim kazanabilecekleri yeni bir alan sunmak. Programın bu ayağında ayrıca Adliye Muhabirliği ile basın hukuk mevzuatı konusunda çalışmalar da yapılacak.

Cansu Çamlıbel koordinasyonunda düzenlenen programa katılmak isteyen adaylar aşağıda listelenen belgelerle [email protected] email adresine 8 Kasım 2019 Cuma tarihine kadar başvuru yapabilecek:

  • Özgeçmiş
  • Niyet mektubu (500 kelimeyi geçmeyecek şekilde)
  • Haber örneği (haber örneği bulunmayan adaylar, örnek bir haber taslağı hazırlayarak önerdikleri konuyu neden haberleştirmek istedikleri ve önerilen haber için izleyecekleri yöntem ve görüşecekleri kaynakları özetleyebilirler.)
  • Başvuru çağrısı Türkiye’nin tüm illerinden başvurulara açık olup, şehir dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları karşılanacaktır.