HSK, 307 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi

HSK kararnamesiyle 307 hakim ve savcı farklı görevlere atandı. Görev yeri değiştiren savcılar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Kürşat Köhle ile 3 Ekim 2018’de Antalya L Tipi Cezaevi’nde yatan bir mahkumu ‘kayıt dışı’ olarak ziyaret eden Başsavcı Vekili Gürkan Kütük’ün de olması dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) yayınladığı mazeret kararnamesi ile 256 adli yargı hakim ve savcısı ile 51 idari yargı hakim ve savcısının görev yeri değişti. Kararnamesi ile boş bulunan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Şen getirildi.

HSK tetkik hakimi Musa Çataloğlu Polatlı Cumhuriyet Başsavcılığı'na, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hayrullah Yapar da Milas Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı.

Bursa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selçuk Yağmur Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı'na, Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı İsmail Yalçın Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'na getirildi.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı’da İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı İdris Kizir atandı. HSK tetkik hakimlerinden Ozan Muzaffer Köstü Danıştay Tetkik Hakimliği, Ayhan Kolukırık da Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı olarak görevlendirildi.

Görev yeri değiştiren savcılar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Kürşat Köhle ile 3 Ekim 2018’de Antalya L Tipi Cezaevi’nde yatan bir mahkumu ‘kayıt dışı’ olarak ziyaret eden Başsavcı Vekili Gürkan Kütük’ün de olması dikkat çekti. Kütük, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. (HABER MERKEZİ)