Erdoğan'dan Bağdadi mesajı: Dönüm noktası

Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter hesabında şöyle yazdı: "DEAŞ terör örgütü elebaşının etkisiz hale getirilmesi, teröre karşı müttefiklerimizle ortak yürüttüğümüz mücadelenin önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da terörle mücadeleye katkı sunmaya devam edecektir."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD lideri Bağdadi'nin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklamasını sosyal medyadan yaptı. Bağdadi'nin öldürülmesinin 'dönüm noktası' olduğu ifadesini kullanan Erdoğan, "Türkiye katkı sunmaya devam edecek" mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan şunları yazdı:

"DEAŞ terör örgütü elebaşının etkisiz hale getirilmesi, teröre karşı müttefiklerimizle ortak yürüttüğümüz mücadelenin önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türkiye bundan önce olduğu gibi bundan sonra da terörle mücadeleye katkı sunmaya devam edecektir. DEAŞ, PKK/YPG ve diğer tüm terör örgütleriyle mücadelede en çok bedel ödeyen ülke olarak, bu gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz. Teröre karşı müttefiklik ruhuna uygun, kararlı bir mücadele verildiği takdirde tüm insanlığın huzura kavuşacağına gönülden inanıyorum." (HABER MERKEZİ)

Altun: ABD'ye destek olmaktan memnuniyet duydukAltun: ABD'ye destek olmaktan memnuniyet duyduk

IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi kimdir?IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi kimdir?