Yol TV Youtube hesabını geri istiyor

Youtube hesabı geçen günlerde hacklenen Yol TV, hesabını geri istiyor. Yol TV yaptığı açıklamada Youtube'a seslenerek, "Yol TV’yi derhal sahiplerine geri ver. Yol TV bizimdir. Yol TV halkındır" diyerek hesaplarını geri istedi.

DUVAR – Youtube hesabı geçen günlerde hacklenen Yol TV, hesabını geri isteyerek sosyal medyadan kampanya başlattı.  Adı “Haitpts HTTV9” olarak değiştirilen hesabın yeniden Yol TV’ye verilmesi için Twitter üzerinden “@TeamYouTube” hesabına “#YoutubeYOLTVyiGeriVer” çağrısı yapıldı.

KANALDAN AÇIKLAMA

Yol TV, Youtube’la iletişime geçtiklerini söyleyerek konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz haftalarda Yol TV YouTube kanalına bir hack saldırısı gerçekleşti. Bu saldırı sonucunda Yol TV Youtube hesapları ticari amaçları olduğunu düşündüğümüz uluslararası bir hack grubunun eline geçti. Saldırının olduğu günden bu yana YouTuba’a çeşitli kanallardan bu sorunun çözülmesi gerektiğini ilettik. Ancak YouTube normal koşullarda hızla çözebileceği bu sorunu bugüne kadar geçiştirdi. Bugün itibarıyla YouTube kanalımızın adı bir hack çetesi tarafından “Haitpts HTTV9” olarak değiştirildi. Bu süreci 123 bin YouTube abonemizle birlikte tepkiyle karşıladık. İzleyicilerimiz bu yapılan saldırıya karşı tepkilerini yorumlara yazarak göstermeye başladılar bile.”

Yol TV açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar ülkenin yoğun gündemini meşgul etmeden YouTube ile yazışmalarımızla bu hack saldırısı sorununu çözmeye çalıştık. YouTube ise bu konuyu erteleyerek Türkiye’de ve Avrupa’da milyonların özgür sesi olmayı başarmış Yol TV’nin bir hack şebekesinin eline geçmesine seyirci kaldı. Şimdi Yol TV’mize hep birlikte sahip çıkacağız. YouTube Yol TV’yi derhal sahiplerine geri ver. Yol TV bizimdir. Yol TV halkındır. Hesabımızı geri alana kadar tüm izleyicilerimizin @TeamYouTube hesabına #YoutubeYOLTVyiGeriVer etiketiyle tepkilerini iletmelerini bekliyoruz.”