Nadira Kadirova’nın Ünal'ın odasındaki yeni fotoğrafları ortaya çıktı

İntihar ettiği açıklanan Nadira Kadirova'nın avukatı Birol Öztürk, kendisine yeni gönderilen fotoğrafları açıklayarak genç kadının yaşama bağlı olduğunu söyledi. Öztürk, Kadirova'nın yanında çalıştığını AK Parti Milletvekili Şirin Ünal'ın TBMM'deki odasında ve İstanbul'daki dairesinde çekildiğini belirttiği fotoğrafları mahkemeye sunacaklarını, amaçlarının kimseyi zan altında bırakmak olmadığını ancak olayla ilgili gerçeklerin ortaya çıkması gerektiğini söyledi.
Nadira Kadirova

DUVAR – AK Parti Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan ve 23 Eylül akşamı Ünal’ın tabancasıyla intihar ettiği açıklanan Özbek Nadira Kadirova ile ilgili soruşturmada yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

RS FM’de “Atilla Güner’le Akşam Postası” canlı yayınına bağlanan Nadira Kadirova’nın avukatı Birol Öztürk, Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen Kadirova’nın İstanbul’da Şirin’e ait bir rezidansta zaman zaman kaldığını, TBMM’de milletvekilinin odasında fotoğraflar çektirdiğini anlattı.

.

 

Öztürk fotoğrafların Nadira’nın ağabeyi Muhammed Ali tarafından kendisine ulaştırıldığını söyledi ve şöyle devam etti:

“Maddi gerçekliğin ortaya çıkmasını istiyorum. Hakikat neyse çıksın. Bazı kuşkular var ki , soruşturma süreci devam ediyor.. İntihar vakası varsa, bunun geçmişi olmalı. Nadira olay günü dahi kayıt olduğu dersaneye gidip, üniversite sınavını kazanmaya çalışan birisi. ‘Patronlarım izin vermediği için gelemiyorum’ diyor kurs sahibine. Durum böyleyken, ne oldu da intihar etti? Bunun aydınlatılmasını istiyorum. Henüz Adli Tıp’ın raporu tamamlanmamış. Sayın vekilin Meclis’teki odasında fotoğraflar çektirmiş. Gelmiş orada kabul görmüş. Hayatın olağan akışına uygun değil bize göre. Çünkü Nadira, hasta eşe bakmakla görevli bir çalışan. Üstelik İstanbul’da da Sayın Şirin’in Mecidiköye’deki rezidans dairesinde de fotoğraf çektirmiş paylaşmış. Savcılık dosyasına bu fotoğrafları sunacağız. Abisi Muhammed bize ulaştırdı bunları. Sayın vekilin ifadesinde de geçiyor. Olaydan birkaç saat önce, vekille yemek yiyorlar. İntihar edecek kişi böyle bir yemek masasına oturur mu? Bunlar kafamızda soru işaretleri bırakıyor. Bizim amacımız insanları zan altında bırakmak değil gerçekleri ortaya çıkarmak.”

.

.