Karamollaoğlu: Harekat 5 gün içinde şekillenecek

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, ABD ile Türkiye arasında dün uzlaşılan Suriye harekatı ile ilgili sosyal medya hesabından "Barış Pınarı Harekatı'nın 5 gün içinde atılacak adımlara göre şekillenecek olmasını önemli bir gelişme olarak görüyoruz" paylaşımını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye ile ABD arasında Barış Pınarı Harekatı konusunda varılan uzlaşmanın ardından harekata 5 gün ara verilmesini değerlendirdi.

Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından "Barış Pınarı Harekatı'nın 5 gün içinde atılacak adımlara göre şekillenecek olmasını ve bu süreçte terör örgütünün Türkiye’nin kontrol ettiği alanın arkasına çekilecek olmasını şu an için önemli bir gelişme olarak görüyoruz" paylaşımını yaptı.

ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektuba da değinen Karamollaoğlu, "Trump'ın kendi karakterini ortaya koyan ahlaksız ve edepsizce ifadelerle dolu mektubuna mütekabiliyet esasları çerçevesinde cevap verilmemesi ise kabul edilemez bir durumdur. Bu çerçevede değerlendirdiğimiz zaman bundan sonraki süreç için bölgede huzurun tesis edilmesi açısından, bölge ülkelerinin bir araya gelmesi ve kendi problemlerimizi kendi içimizde çözmemiz gerektiği açık bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır" dedi. (HABER MERKEZİ)