Naim Süleymanoğlu'nun madalyaları kayıp iddiası: Ailesi dava açtı

Milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun 17 madalyasının kayıp olduğu iddia edildi. Süleymanoğlu'nun ailesi, film stüdyosunda madalyaları kullananlar dahil birçok kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun ailesi, sporcunun madalyalarının kayıp olduğu iddiasıyla Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı suç duyurusunda bulundu.

Süleymanoğlu'nun ailesinin avukatı Aziz Demir, 2017 yılında vefat eden milli haltercinin 17 dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonluğu madalyasının ortada olmadığını söyledi. Madalyaların nerede ve kimin elinde olduğunu bilmediklerini söyleyen Demir şöyle konuştu:

Ailenin avukatı Aziz Demir

"Bu konuda süren yargılamada merhumun kardeşinin verdiği ifadeye göre, 3 adedinin Bulgaristan'da olduğu, diğerlerinin nerede olduğu bilinmiyor. 3 Ekim 2019'da evinde yapılan araştırmada ise evinde, kasasında herhangi bir bulguya rastlanmadığı, dolayısıyla yapmış olduğumuz araştırmayla madalyaların yerinde olmadığını tespit ettik. Müvekkillerimin bana verdiği yetkiye dayanarak, ben de evi rahmetli ile birlikte kullanan, ondan sonra kullananlar, anahtarı olanlar ve elinde bulunduranlar, film stüdyosunda bunu kullananlar hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Bundan sonra, sonucu yargıdan bekleyeceğiz."

Demir, bir gazetecinin madalyaların maddi değeriyle ilgili sorusuna, "Bu madalyaların elbette maddi değeri var, çünkü bunlar altın madalya ama daha da önemlisi manevi değerleri. Bunların bence devlete ait bir müzede, bir spor müzesinde sergilenmesi, tüm halka sunulması gerekirdi. Maalesef şu ana kadar böyle bir girişim de olmadı. Biz şu anda madalyaların nerede, kimin elinde olduğunu bilmiyoruz" yanıtını verdi. (İSTANBUL/AA)