AK Parti binası önünde eyleme izin yok: Sizi tutuklarız

Darbe girişimi dolaysıyla tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan oğlu için AK Parti il binası önüne gelen Hamide Göçer, partili yetkililerden “İl binasına gelmeye devam ederseniz, hepinizi tutuklayacağız” tehdidi aldığını söyledi. Ankara'da oturma eylemi yapmak isteyen 4 kişi ise gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Ankara İl Binası önünde bugün yapılan eylemde AK Parti’li bir anne de yer aldı. Ankara Pursaklar ilçesinde 15 yıldır AK Parti üyesi olan Hamide Göçer, KHK’li Cemal Yıldırım ile AK Parti önüne geldi. Göçer’in oğlu eski teğmen Fethi Göçer, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında teğmendi ve 11 Temmuz 2019 tarihinde, 19'ncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 24 kişiyle beraber müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Göçer, eylem sırasında “Ben eylemci değilim, oğlumu aramaya geldim, adalet için geldim” diye konuştu. Bunun üzerine Göçer, AK Parti İl Başkanı Hakanhan Özcan’ın özel kalem müdürü Serkan Oluğ ile görüşme yaptı.

'SİZİ TUTUKLARIZ...'

Anne Göçer, Serhan Oluğ ile yaptığı görüşmeye dair şunları söyledi: “Bana ‘KHK’lilerle ne işin var senin, onlarla hareket etme, eylem yapmanız boşuna, yargılamanın bitmesini bekleyin’ dedi. Hiçbir şey yapmıyorsunuz deyince, 'İl binasına gelmeye devam ederseniz, hepinizi tutuklayacağız’ dedi.”

Daha önce iki kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyleyen Göçer, ilk olarak 13 Mart 2019 tarihinde Pursaklar’da Erdoğan ile görüştüğünü belirtti. Miting sırasında Erdoğan, sözünü kestiği için Göçer’e yönelik “Hanımefendi, hanımefendi. Hiç yakıştıramıyorum. Bitsin konuşmam ondan sonra gelir konuşuruz. Çok ayıp. Provoke etme bizi” ifadelerini kullanmıştı.

Göçer, Erdoğan ile Pursaklar’da yaptığı görüşmesine dair şunları söyledi: “Ankara Pursaklar mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane açılışına geldiği zaman beni otobüsüne aldı ve AKP Ankara İl Başkanı Hakanhan Özcan’a ‘Annenin ne sorunu varsa yardımcı ol, sana yönlendiriyorum anneyi’ dedi. Ama hiçbir şey yapmadı. Hakanhan Özcan bana ‘Oğlunu sana geri vereceğim tutkusuz yargılanacak’ demesine rağmen oğluma müebbet verdiler. Darbe olduğu zaman oğlumu spor salonunda 4 gün gözaltına aldılar ve 14 gün işkence ettiler. Çapraz bağları koptu. ‘Fizik tedavi olması lazım, bakıma ihtiyacı var’ demiş doktor. Oğlumun tutuksuz yargılanmasını istiyorum. Onun için yalvardım. ‘Tutuksuz yargılanacak’ diye söz verdiler. Hepsi bizi oyaladı, yalan söyledi.”

ERDOĞAN’LA İKİNCİ GÖRÜŞME

Göçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Gölbaşı’nda da görüştüğünü belirterek, şunları aktardı: “Orada arabasının önünü kestim. Yine konuştum. ‘Beni tanıdınız mı diye’ sordum. ‘Hayır’ dedi. ‘Pursaklar mitinginden’ dedim. ‘Şu sözümü kesen bayan’ dedi. ‘Beni Ankara İl Başkanı’na yönlendirdiniz, ilgilenmedi’ dedim. Çocuğumun ameliyatı için yalvardım. Önde kalem müdürü vardı, ‘Sayın Cumhurbaşkanı 19. Ağır Ceza’yı aradık, Fethi Göçer’in darbeyle hiçbir alakası yok. Bylock yok, silah ateşlememiş’ dedi. Cumhurbaşkanı elini kaldırdı, ‘O zaman daha neden bekleniyor, ne gerekiyorsa yapılacak’ dedi. Cumhurbaşkanımız ilgileniyor ama emir verdikleri kişi yapmıyor.”

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan bugün AK Parti Ankara İl binası önünde oturma eylemi yapmak isteyen 4 kişi gözaltına alındı. Ankara’da kaçırılan Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz, “İçişleri Bakanı Diyarbakır’da, HDP önünde oturan anneleri ziyaret etti, biz burada ayağına gidiyoruz, kabul etmiyor” dedi.

AK Parti il binası önünde oturma eylemi yapmasına izin verilmeyen KHK'li Cemal Yıldırım ise yaşanan gözaltılara tepki gösterdi. Yıldırım şunları söyledi: "Kaçırılan Mustafa Yılmazın eşi Sümeyye Yılmaz iki yaşındaki güzel kızı ile bugün bana destek olmaya gelmişti. Hukuğu, adaleti mumla aradığımız günlerden geçiyoruz. Bu insanların eşlerini ortaya çıkarın." (Kaynak: MA/HABER MERKEZİ)