Ece Üner'den Arda Turan'a: Ceza almayacağımızı bildiğimiz için bunları yaparız

Show TV sunucusu Ece Üner canlı yayında, Arda Turan'ın hakkındaki cezalarla ilgili açıklamasını eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, 3 ayrı suçtan ceza alan futbolcu Arda Turan'ın "Bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir" açıklamasına tepki gösterdi.

Üner, "Madem Arda Turan bizim yerimize manşet atmış biz de onun yerine gol atalım. Yarın öbür gün birisinin karısını taciz etmesek de laf atabilir, kocasına saldırıp burnunu kırabilir, hastaneye ruhsatsız silahla girebilir, o silahı sıkabilir ve neredeyse hiçbir ceza almayabiliriz. Zaten ceza almayacağımızı bildiğimiz için bunları rahatlıkla yaparız. Öyle mi? Koskoca adalet sistemi Arda Turan'a başka, bize başka karar çıkarmaz herhalde böyle bir durumda" dedi.

NE OLMUŞTU? 

Futbolcu Arda Turan'a, şarkıcı Berkay Şahin ile kavga etmesiyle ilgili davada, ''ruhsatsız silah taşımak''tan 10 ay, ''korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek''ten 10 ay ve ''kasten yaralama'' suçundan ise 1 yıl 15 gün olmak üzere toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, cezaların ayrı ayrı hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Turan, "cinsel taciz" suçundan ise beraat etti. (HABER MERKEZİ)