Yangınla suçlanan baba-oğul tutuklandı

Marmara Adası'ndaki orman yangınıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan H.T. ve oğlu O.T. tutuklandı. Şüphelilerin ot yakarken yangına yol açtığı iddia edildi.
Balıkesir'in Marmara ilçesinde çıkan yangın yaklaşık 80 hektar alanda etkili oldu. 30 kişinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı, 100 civarında hayvan öldü. Fotoğraf: AA

DUVAR  Balıkesir’in Marmara ilçesinde çıkan orman yangını ile ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüpheli tutuklandı.

Marmara Adası’nda çıkan ve 10 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alınabilen yangına ilişkin soruşturma devam ediyor. Evlerinin bahçesinden temizledikleri otları yaktıkları ve yangının bu nedenle çıktığı iddiasıyla gözaltına alınan H.T. ile oğlu O.T’nin Marmara İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, daha sonra adliyeye götürüldü.

Mahkemeye sevk edilen H.T. ve oğlu O.T.’nin tutuklanmasına karar verildi.

Marmara Adası Mestanağa mevkisindeki ormanlık alanda 12 Ağustos’ta çıkan yangın yerleşim yerlerine sıçramış, 3 ev ve jandarma lojmanları zarar görmüştü. Yaklaşık 60 evin tahliye edildiği yangında, 4 itfaiye eri ve bazı vatandaşlar dumandan etkilenmiş, hayvanlar telef olmuştu. Yaklaşık 80 hektarlık alanda etkili olan yangın, 10 saatte kontrol altına alınabilmişti. (BALIKESİR/AA)