İSBAK'tan istifa eden Yetkin: Fikirlerimden pişman değilim

İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri AŞ'deki görevinden istifa eden Bahaddin Yetkin ilk kez konuştu. Sosyal medya paylaşımları yüzünden tepki çeken Yetkin konuyla ilgili olarak, "İçinde bulunduğumuz teknoloji dünyasında maalesef iyi şeylere kullanabildiğimiz gibi teknolojiyi insanların geçmişlerini didik didik etmek suretiyle, haysiyet cellatlığına da kullanılabiliyor" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri AŞ’ye atanan ve tepkilerin ardından görevinden istifa eden Bahaddin Yetkin görevi bırakması ile ilgili ilk kez konuştu. Yetkin yaptığı açıklamada, “Açık söyleyeyim, ben hiçbir zaman fikirlerimden dolayı pişman değilim” dedi.

Bahaddin Yetkin’in sosyal medya hesapları üzerinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında yapılan hakaret içerikli paylaşımları beğendiği için eleştirilmişti. Bahaddin Yetkin, konuyla ilgili Biz10 TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yetkin, “Keşke bu Tweetleri atmasaydım diyor musunuz” sorusuna, “Yok, açık söyleyeyim, ben hiçbir zaman fikirlerimden dolayı pişman değilim. Fikrimi değiştirmiş olsam da değiştirdim derim. Çünkü insan da her zaman aynı fikirde kalacak değil” yanıtını verdi.

TEKNOLOJİ GEÇMİŞİ DİDİK DİDİK EDİYOR

Yetkin ayrıca “İçinde bulunduğumuz teknoloji dünyasında maalesef iyi şeylere kullanabildiğimiz gibi teknolojiyi insanların geçmişlerini didik didik etmek suretiyle, haysiyet cellatlığına da kullanılabiliyor. Hayatın gerçeği, biz güçlü insanlarız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)