Abdülkadir Selvi: Erdoğan, ziyaretiyle yeni parti kuracaklara mesaj verdi

Hürriyet gazetesinin iktidara yakın yazarlarından Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi'ne (Bosphorus Global) yaptığı ziyareti yazdı. Selvi, "Tam da Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını yoğunlaştırdığı bir sırada bu ziyaret önemli bir mesajdı" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendisini 'düşünce kuruluşu' olarak tanımlayan Bosphorus Global'i ziyaret etmesinde bir 'mesaj' olduğunu yazan Abdülkadir Selvi, "Erdoğan, yeni parti kuracak olanlarla hangi yöntemlerle mücadele edeceğinin sinyalini verdi" dedi.

'İki lider, iki strateji' başlığıyla yayımlanan yazısında, Erdoğan'ın sadece görünür muhalefetle mücadele etmeyeceğini söyleyen Selvi, "Bir de görünmez muhalefetle uğraşmak zorunda kalacak" ifadelerini kullandı.

Süheyb Öğüt ve Hilal Kaplan’ın başında bulunduğu Bosphorus Global ziyaretini de bu muhalefete karşı bir sinyal olarak nitelendiren Selvi, "Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu kast ediyorum. Peki Erdoğan onlara karşı nasıl bir strateji izleyecek? AK Parti’nin siyasal tarihi açısından önemli bir nokta. Elbette ki bunu Erdoğan bayramdan sonra sahalara çıkıp Konya ve Kayseri mitinglerini yaptığında daha net göreceğiz. Ancak siyaset biraz da semboller üzerinden yapılır. Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çekici bir ziyaret yaptı. Süheyb Öğüt ve gazeteci Hilal Kaplan’ın başında bulunduğu Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’ni ziyaret etti. Bosphorus Global, Ahmet Davutoğlu’nun başkanlıktan istifa ettirilme sürecindeki “pelikan bildirisi” ile gündeme gelmişti. Tam da Abdullah Gül-Ali Babacan partilerinin kurulacağı bir dönemde, tam da Ahmet Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarını yoğunlaştırdığı bir sırada bu ziyaret önemli bir mesajdı. Erdoğan, bu ziyaretiyle yeni parti kuracaklara mesaj verdi. Daha doğrusu yeni parti kuracak olanlarla hangi yöntemlerle mücadele edeceğinin sinyalini verdi. İlginç bir dönem" dedi. (HABER MERKEZİ)

Erdoğan'dan 'Pelikan'a ziyaretErdoğan'dan 'Pelikan'a ziyaret

Etiketler Erdoğan selvi pelikan