Erdoğan: Fırat'ın doğusuna gireceğiz

Bursa'da İstanbul-İzmir otoyolunun bir bölümünün açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde harekat yapılacağı mesajını verdi. Erdoğan, "Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Bunu Rusya ve Amerika ile de paylaştık. Bizim taciz atışlarına sessiz kalmamız mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul- İzmir Otoyolu ortak açılış töreninde, Suriye'nin kuzeyindeki SDG bölgesine harekat düzenleyecekleri mesajını verdi. Erdoğan, ABD ve Rusya'ya bunu söylediklerini de açıkladı.

YOL AÇILIŞINDA CHP'Yİ ELEŞTİRDİ

İstanbul- İzmir Otoyolu ve 745 bin 365 metrekare alan üzerine 488 milyon Avro'luk yatırımla tamamlanan Bursa Şehir Hastanesi'nin açılışlarını Bursa'da yapan Erdoğan, konuşmasında önce CHP ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Erdoğan şöyle konuştu: "Bu işi, bu projeleri eleştirenler oldu. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Diyorlar ki; nasıl yapıyorlar bunu söylesinler. Biz kasamızdan para çıkmadan yapıyoruz bunları. Ama bunların aklı ermez bunlara. Bugün otoyolumuzun 192 km'lik kalan bölümü tamamlıyoruz. İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun tamamını hizmete sunmuş oluyoruz. Devletin kasasından hiçbir şey çıkmıyor. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren bu projenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yolunuz suyunuz yoksa siz gayri medeniyetsiniz ama nerede CHP varsa orada susuzluk, çöp vardır. İşte şu anda CHP belediyelerinin olduğu yerlerde atık sular var."

'BİZ ÇAĞ ATLATIRKEN...'

"Biz ülkemize adeta çağ atlatırken birileri hala kendilerine rant sağlamaya çalışıyor. CHP'nin başındaki zatın geçtiğimiz günlerde yine şehir hastanelerimizle uğraştığını duydum. Bu işi ömrü hayatında bırakın böyle bir projeyi yapmayı başında bulunduğu SSK'yı batıran bir kişi yapınca insanın canı sıkılıyor. Neymiş? Şehir hastanelerinin maliyetini kimse bilmiyormuş. Anlaşılan o ki bu zatın şehir hastanelerinin nasıl bir modelle yapıldığından haberi yok. Bu işi devlet kendi bütçesiyle yapmıyor. Bu işi devlet eliyle yapmaya çalışsaydık 2-3 tanesini bile yapamazdık. İstanbul'daki havalimanını bile kamu özel ortaklığı ile yaptık. Hastanenin kapalı alanı 475 bin metrekare, yatırım bedeli 2 milyar 286 milyon lira, işletme süresi 25 yıl. Eskiden bir röntgen için 7 ay, 8 ay sonraya gün vermiyorlar mıydı? Artık böyle bir şey yok.

'AFRİN'E GİRERKEN ELEŞTİRİYORDU'

CHP'nin başındaki zat tutmuş milli gelirin 10 yıldır artmadığını iddia etmiş. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'nin milli geliri 236 milyar dolardı. Biz bu rakamı 950 milyar dolara çıkardık. Peki ne oldu da 2013'ten sonra durdu. Bay Kemal karşı tarafın yanında yer aldığı için anlayamıyor. Bu zat Gezi olaylarında sokakları terörize edenlerle beraberdi. 15 Temmuz'da, bu zat havalimanında tankların koruması altında Bakırköy Belediyesi'ne gidiyordu. Bu zat çukur eylemlerinde "Barikatları kuran arkadaşlar" diye sesleniyordu. Uzunca bir süre "tiyatro" diyerek darbecileri koruyordu. Afrin'e girerken eleştiriyordu. Biz dinlemedik. Şimdi de Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Bunu Rusya ile Amerika ile de paylaştık. Bizim taciz atışlarına sessiz kalmamız mümkün değildir. Biz bir yere kadar sabrederiz."

'MERKEZ BANKASI FAİZLERİ DAHA DA İNDİRECEK'

Merkez Bankası faizleri indirdi. Daha da indirecek. Enflasyon da düşecek göreceksiniz. Turizmde son yılların en başarılı dönemini yaşıyoruz. Ülkemizin üzerine atılan ekonomi bombası da bu tuzakları kuranların elinde patladı. Artık herkes ekonomi ile spekülasyonlara kulaklarını tıkasın, işine odaklansın. Hemen yarın sabah işe koyulun. Türkiye üretmekle, istihdamla büyür ve zenginleşir. Bekleme dönemi sona erdi. Artık çalışma zamanı." (BURSA/AA)