Üniversite tercihleri başladı

YKS sonuçlarının ardından tercih işlemleri başladı. İşlemler, 29 Temmuz saat 23.59'da bitecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Üniversite tercihleri başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı adı altında yapılan sınavların sonuçları 17 Temmuz'da açıklanmıştı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığ'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2019-YKS adayları, tercihlerini 23-29 Temmuz'da, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Tercih işlemleri, 29 Temmuz saat 23.59'da sona erecek.

Tercih yapacak adayların ÖSYM'nin internet sitesindeki 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri ve tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları önem taşıyor. Tercih işlemlerinin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tamamlanması ve işlemin ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor. Duyuruya göre, başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. (HABER MERKEZİ)