GÜNDEM

Canan Kaftancıoğlu'na destek açıklamaları: 800 bin kere Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız

18 Temmuz Perşembe günü yapılacak dava öncesi Canan Kaftancıoğlu'na aralarında Ahmet Türk, Akın Birdal, Levent Üzümcü, Sinan Bengier, Füsun Demirel, İlyas Salman ve Hüseyin Turan gibi isimlerin olduğu sanatçılardan destek videoları geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 'Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak' suçlamalarıyla hakkında dava açılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, 18 Temmuz Perşembe günü yapılacak duruşma öncesi destek açıklamaları geldi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, "Canan Kaftancıoğlu, demokrasiye inanan, demokratik gelecek için mücadele eden, özgürlükleri savunan değerli bir şahsiyettir. Bugün hedef haline getirilmiştir. Herkes bilsin ki biz demokrasi mücadelesi verenlerin yanındayız," diye konuştu.

İnsan Hakları Derneği'nin kurucusu Akın Birdal ise "Canan Kaftancıoğlu insan hakları ve barış savunucusudur. 18 Temmuz Perşembe saat 9.00'da Çağlayan Adliyesi'ndeyiz" dedi.

Oyuncu İlyas Salman ise destek açıklamasında samimi ifadeler kullandı. Salman açıklamasını "25 yıllık rant düzenini yıkan örgütlenmeyi yaptı. Şimdi onu cezalandırmak istiyorlar" diyerek paylaştı.

Oyuncu Füsun Demirel'den de Kaftancıoğlu'na destek açıklaması geldi. Demirel, Kaftancıoğlu'na seslenerek "Asla yalnız yürümeyeceksiniz" dedi.

Oyuncu Levent Üzümcü ise Kaftancıoğlu'na açılan davanın İstanbul seçim sonuçlarıyla ilişkilendirdi.

Tecrübeli oyuncu Sinan Bengier ise "Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı her şey için yanındayız" dedi.

Oyuncu Salih Kalyon da destek videosu yayınlayan isimler arasında yer aldı.

Müzisyen Hüseyin Turan ise "800 bin kere Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız" diyerek destek verdi. (HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR