Trafik magandası baklavacı: Yatıştırmaya çalıştım!

İstanbul Pendik'te kendilerine yol vermedikleri gerekçesiyle bir otomobilin önünü kesen iki kişinin saldırısı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İçeride hamile kadın olmasına rağmen araca saldıran kişinin ünlü baklavacı Hüseyin Sel, yanındaki kişinin ise kardeşi Hasan Sel olduğu ortaya çıktı. Hüseyin Sel, olayların yatışması için çaba sarf ettiğini öne sürdü.
Pendik'te Hasan Sel, önünü kestikleri araca saldırdı.

DUVAR – İstanbul’in Pendik ilçesinde D-100 karayolunda, kendilerine yol vermediklerini iddia ettikleri bir otomobilin önünü kesen iki saldırgan, içinde hamile bir kadınında bulunduğu araca saldırdı. Saldırganlardan birinin ünlü Seydioğlu baklavacılarının sahibi Hüseyin Sel, yanındaki kişinin ise kardeşi Hasan Sel olduğu belirlendi.

Emniyet şeridinde yol verme tartışması üzerine iki saldırgan kendilerine yol vermeyen çiftin önünü araçlarıyla kesti. NTV’nin haberine göre, sürücüyü araçtan indirmek isteyen iki saldırgan aracın şoför kapısını açamayınca önce aracın aynasını kırdı, ardından aracın kaputuna çıkıp tekmeleyerek büyük zarar verdi. Hamile kadının “polisi arıyorum” uyarılarına aldırış etmeyen saldırganlar daha sonra gözden kayboldu. Saldırıya uğrayan çift, NTV WhatsApp hattına ulaşan o görüntülerle birlikte polise giderek şikayetçi oldu. Olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

GÜRSEL TEKİN’İN TEPKİSİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de görüntüleri Twitter hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullandı: “Şehir magandaları hamile bir kadının bulunduğu araca yol ortasında saldırıyor. Şehir dağ başı değildir. Eşkiyalık hüküm süremez. Şehir hukukun, adabın olduğu yerdir. Bunları yeniden kazanacağız. Bu barbarlığa en ağır cezanın verilmesinin takipçisi olacağız.”

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

O magandalardan birinin ünlü baklavacı Hasan Sel, yanındaki kişinin ise Hüseyin Sel olduğu ortaya çıktı. Hasan Sel’in milyonlarca liralık sermayeli farklı sektörlerde şirketlerinin sahibi olduğu kaydedildi. Sözcü’den Tugay Saday’ın Emniyet kaynaklarından aktardığına göre, Hasan Sel’in Kastamonu’da olduğu ve olaya ilişkin ifade vermek için yarın emniyete gideceği belirtildi.

‘YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTIK AÇIKLAMASI!’

Olaydan sonra açıklama yapan Hüseyin Sel, kendisinin ve sahibi olduğu Seydioğlu Baklava’nın lince uğradığını iddia etti. Açıklamada, “Olaya ilişkin kamuoyuna yansıyan görüntülerden anlaşılacağı üzere Seydioğlu Baklaba sahibi Hüseyin Sel’in bu üzücü hadisede araç içindeki şahıslara yönelik hiçbir şekilde fiili ve sözlü müdahalede bulunmayıp, aksine olayların yatışması için sarf ettiği görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaların devamında da, “Olayın her ne kadar da basına yansıyan görüntülerinde yer almasa da, diğer araç sürücüsünün olayın başlangıcında el kol hareketleri, yol vermeme gibi tahrik unsuru içeren davranışta bulunmuştur” ifadeleri yer aldı.

 

(HABER MERKEZİ)