Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan: Eşim dostum salak diyor

İsmail Kılıçarslan, 'Bu seçimi ben kaybettim' başlıklı bir yazı yayımladı. Kılıçarslan yazısında, "Eşim dostum iktidara destek verdiğim için bana 'salak' diyor" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Cumhurbaşkanlığına girmesinin, hükümet yanlısı kanallara konuk olmasının yasak olduğunu yazdı. Kılıçarslan bugünkü yazısında yakın çevresinin kendisine, "Ulan salak! Bazı yerlerde vereceğin ücretsiz konferansların açılan telefonlarla yasaklandı, bin türlü işine bin kez engel olundu; sen hâlâ ana omurga deyip duruyorsun" dediğini söyledi.

Kılıçarslan'ın, 'Bu seçimi ben kaybettim' başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Siz şimdi zannediyorsunuz ki 'iktidardan aldığı nimetlerle, iktidarın kendisine verdiği destekle böyle şeyler yazıyor bu adam'. Tam tersine olduğunu söylesem bakış açınız asla değişmeyecek ama ben yine de söyleyeyim. Mevcut iktidara bahsettiğim kaygılarla destek vermenin bedelini benden daha sert şekilde ödeyen kimse var mıdır bilmiyorum. Eşimin dostumun bana 'ulan salak! Külliye’ye girişin yasak, bazı yandaş kanallara konuk olman yasak, bazı yerlerde vereceğin ücretsiz konferansların açılan telefonlarla yasaklandı, bin türlü işine bin kez engel olundu; sen hâlâ ana omurga deyip duruyorsun' dediği de ayniyle vakidir.

Ne yapayım yani? İçerisinde bulunduğum ana omurga bana aynı zamanda 'doğru bildiğini söylemekten de, kanınla-canınla destek vermekten de çekinme' cümlesini öğretti. O serinlikle yaşamayı çok seviyorum. 'Bu seçimi biz, şundan şundan kaybettik' derken kendisini o 'biz'den ayıran herkese açıkça ilan ediyorum. Sizin yerinize de bütün sorumluluğu üzerime alıyorum. Bu seçimi ben kaybettim. Daha çok emek vermem, daha çok uğraşmam, daha çok didinmem gerekiyordu. Mesele mühim meseleydi çünkü. Bu meseleye gönül vermiş herkesten özür dilerim böylelikle…"