İmamoğlu yarın mazbatayı alabilir

23 Haziran'da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından yasal itiraz süreci bugün sona eriyor. Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu mazbatayla ilgili, "Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz" dedi.
31 Mart seçimini kazandıktan 17 gün sonra mazbatası verilen Ekrem İmamoğlu, 18 gün İstanbul'a başkanlık yapmıştı.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na yarın (25 Haziran) mazbata verilmesi bekleniyor. İki günlük itiraz sürecinin bugün tamamlanmasının ardından, İmamoğlu’na mazbata verilmesinin önünde engel kalmayacak. İmamoğlu da yarın mazbatayı vermelerini umduğunu söyledi.

Beylikdüzü’ndeki evinden sabah saatlerinde çıkan Ekrem İmamoğlu, Maslak’taki ofisine geçti. İmamoğlu burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’na ilk olarak dün neler yaptığı soruldu. İmamoğlu, “Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımı toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım, biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk, dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul’a katmak istiyoruz” diye konuştu.

’16 MİLYON KAZANSIN İSTİYORUM’

İmamoğlu mazbata süreci ile ilgili, “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şu anda bize ulaşan negatif bir durum yok. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz” dedi. Yasal itiraz sürecinin bugün biteceğini dile getiren İmamoğlu, “İtiraz olabilir. İl seçim reddedebilir. Bilemiyorum o süreçleri. Yarın olması yönünde bekliyoruz. Olursa vatandaşlarımıza da duyuracağız devir teslimi” dedi.
İmamoğlu seçim akşamı evde yaşadıkları ile ilgili de şunları söyledi: “Açıkça saat 3’e kadar sürdü evde olmamız. Kızım uyumuştu. 2 oğlumla sarılabildik. Bu süreci hiçbir yerde hiçbir zaman zafer olarak tanımlamadım. Çünkü toplumun bir kesimine karşı bir zafer vesaire yok. Bu bir demokrasiyi tamir etme süreciydi. Elbette biz seçimi kazandık, ama millet kazansın, istiyorum. Hiç kimse dışında kalmadan 16 milyon kazansın istiyorum. Onu başardığımızı düşünüyorum. İnşallah 16 milyon insanın kazandığını önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)