Ekrem İmamoğlu'ndan mazbata açıklaması

Ekrem İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu mazbata sürecine ilişkin, "Herhalde yazılıyordur. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şu anda bize ulaşan negatif bir durum yok" dedi.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu seçim sonrası çalışmalarına Maslak’taki ofisinde devam ederken, gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, mazbata sürecine ilişkin, “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur, diye ümidimiz var” dedi.

İmamoğlu’na ilk olarak dün neler yapıldığı soruldu. İmamoğlu soruyu, “Epeyce dinlendim, biraz çalıştım. Yazdım, notlarımı toparladım, hazırlık yaptım. Akşam çıktım biraz işlerim vardı. Milletvekillerine teşekkür ettim. Bugün de çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah hazırlık yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı uzun uzun yaptım. Eşim çocuklarım, annem babam. Uzun uzun konuştuk dertleştik. Şimdi hazırlık yapıyoruz. Heyecanımızı İstanbul’a katmak istiyoruz” şeklinde cevapladı.

‘MUHTEMELEN YARIN OLUR’

Ekrem İmamoğlu, mazbata süreci ile ilgili, “Bir sorun yok. Herhalde yazılıyordur. Rutin zamanlamayı bekliyoruz. Muhtemelen yarın olur diye ümidimiz var. Şu anda bize ulaşan negatif bir durum yok. Bize ulaşmış itiraz yok. Yarına bekliyoruz” dedi.

İmamoğlu, yasal itiraz sürecine dair, “Bugün itiraz süreci bitiyor. İtiraz olabilir. İl seçim reddedebilir. Bilemiyorum o süreçleri. Yarın olması yönünde bekliyoruz. Olursa vatandaşlarımıza da duyuracağız devir teslimi” ifadelerini kullandı.

‘BU DEMOKRASİYİ TAMİR ETME SÜRECİYDİ’

İmamoğlu seçim akşamı evde yaşadıkları ile ilgili, “Açıkça saat 3’e kadar sürdü evde olmamız. Kızım uyumuştu. 2 oğlumla sarılabildik. Bu süreci hiçbir yerde hiçbir zaman zafer olarak tanımlamadım. Çünkü toplumun bir kesimine karşı bir zafer vesaire yok. Bu bir demokrasiyi tamir etme süreciydi. Elbette biz seçimi kazandık, ama millet kazansın, istiyorum. Hiç kimse dışında kalmadan 16 milyon kazansın istiyorum. Onu başardığımızı düşünüyorum. İnşallah 16 milyon insanın kazandığını önümüzdeki günlerde ispat edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)