AA'nın eski genel müdürü Kemal Öztürk'ten AK Parti'ye eleştiriler: Öylesine haysiyetsiz şeyler yaptılar ki...

Anadolu Ajansı'nın eski genel müdürü ve Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk'ten İstanbul seçimleri yorumu: Kişisel küçük çıkarları için herşeyi mübah görüp, öylesine haysiyetsiz şeyler yaptılar ki, koskoca bir camianın dinine, davasına, inancına, ilkelerine leke sürdüler, zarar verdiler.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Anadolu Ajansı'nın eski genel müdürü ve Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, İstanbul'da Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu'nun ezici farkla kazanması sonrası AK Parti'ye sert eleştiriler yöneltti. Öztürk Twitter hesabından, "Kişisel küçük çıkarları için herşeyi mübah görüp, öylesine haysiyetsiz şeyler yaptılar ki, koskoca bir camianın dinine, davasına, inancına, ilkelerine leke sürdüler, zarar verdiler. Asıl öfke duymamız gereken şey budur. İstanbul'u kaybetmek bunun yanında küçük kalır" dedi.

Kemal Öztürk, ikinci bir tweet'te de, AK Parti içinden ismini vermediği bazı kişilere istifa çağrısı yaptı. Öztürk, "Kendi iradesiyle #istifa etmek, haysiyetli bir davranıştır. Talimatla istifa edince bu haysiyetli davranma fırsatı da elinizden kaçar" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)