İDO sefer değişikliği tartışma yarattı

İDO'nun 21,22 ve 23 Haziran'daki Bursa-İstanbul hızlı feribot seferleriyle ilgili iptalleri tepki çekti. CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, "Bu iptal kararı, koltuklarından kopmak istemeyen bir avuç insanın sandıktan korktuğunun göstergesidir” dedi. İDO'nun açıklamasında talep olmaması nedeniyle bazı seferlerin birleştirildiği, gerekirse yeni ek seferler de konulacağı belirtildi.
İDO, seçim öncesi sefer tarifelerinde değişiklik yapınca tepki çekti.

DUVAR – İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerinden önce İstanbul’a yapılacak seferlerde yaptığı iptaller tartışma konusu oldu. İDO’nun 21, 22, 23 Haziran tarihlerinde İstanbul’a yapılacak tarifede yer alan seferleri iptal etmesi üzerine, seçim günü İstanbul’a dönüşlerin zorlaştırıldığı yorumları yapıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “Seçimden hemen önce İstanbul seferlerinin iptal edilmesi tesadüf değil. Bu iptal kararı, koltuklarından kopmak istemeyen bir avuç insanın sandıktan korktuğunun göstergesidir” dedi.

Saadet Partisi’nin İstanbul adayı Necdet Gökçınar da sosyal medya hesabından İDO’ya tepki gösterdi: “Sayın İDO Yönetimi, 22 Haziran Cumartesi Bandırma – Yenikapı 10.00 ve 22.15 seferlerinin yaz tarifesinde duyurulduğu halde iptal edildiğini öğrendim. Seçmenin sandığa ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bu seferlerin tekrar programa alınmasını ümit ediyorum.”

İDO: 20 SEFER VAR, GEREKİRSE EK DE YAPILIR

Tepkiler ve konunun sosyal medyadan yayılmasının ardından İDO yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “21-22 Haziran tarihleri arası Yenikapı- Bursa ve Bursa – Yenikapı hattında bazı seferler yolcu talebi olmaması nedeniyle birleştirilmiş olup 21 Haziran tarihinde 6 adet, 22 Haziran tarihinde 4 adet hızlı feribot seferleri ile karşılıklı olarak hizmet vermeye devam edecektir. İlgili hattımıza ait güncel sefer saatleri www.ido.com.tr adresimizden görüntüleyebilir ve 0850 222 44 36 veya 444 44 36 numaralı Çağrı Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul seçimi nedeniyle 23 Haziran tarihinde herhangi bir değişikliğimiz yoktur. 21-23 Haziran tarihleri aralığında 10 gidiş – 10 dönüş olmak üzere toplam 20 Yenikapı- Bursa ve Bursa – Yenikapı hızlı feribot seferlerimiz siz değerli yolcularımız için mevcuttur. Bu tarihler aralığında yolcu talebi olması halinde aynı hat özelinde ek seferler konulacaktır.

21-22 Haziran tarihleri arası Yenikapı- Bursa ve Bursa – Yenikapı hattında bazı seferler yolcu talebi olmaması nedeniyle birleştirilmiş olup 21 Haziran tarihinde 6 adet, 22 Haziran tarihinde 4 adet hızlı feribot seferleri ile karşılıklı olarak hizmet vermeye devam edecektir. İlgili hattımıza ait güncel sefer saatleri www.ido.com.tr adresimizden görüntüleyebilir ve 0850 222 44 36 veya 444 44 36 numaralı Çağrı Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul seçimi nedeniyle 23 Haziran tarihinde herhangi bir değişikliğimiz yoktur. 21-23 Haziran tarihleri aralığında 10 gidiş – 10 dönüş olmak üzere toplam 20 Yenikapı- Bursa ve Bursa – Yenikapı hızlı feribot seferlerimiz siz değerli yolcularımız için mevcuttur. Bu tarihler aralığında yolcu talebi olması halinde aynı hat özelinde ek seferler konulacaktır.” (HABER MERKEZİ)