Ekrem İmamoğlu'ndan İbrahim Layık için taziye

Güvenlik görevlisi İbrahim Layık, İGA'da yüksek bir yerden atlayarak yaşamına son verdi. Instagram hesabında yaptığı son paylaşımda "Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık" diyen Layık için taziye mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu, "Sana söz; ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşı bir ve kardeştir" ifadelerinde bulundu.

DUVAR İstanbul Havalimanı’nda özel güvenlik hizmeti sunan İGA Güvenlik’in personeli, terminalde yüksek bir yerden atlayarak yaşamına son verdi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu da intihar eden Kürt genç ile ilgili yaptığı paylaşımda “İbrahim kardeşimizin haberi yüreğimizi yaktı. Sana söz; ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşı bir ve kardeştir. İbrahim Layık’a Allah’tan rahmet, tüm yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı açıklamada, “Sevdiği kadın ‘Ben bir Kürt ile asla çıkmam’ deyince Kürt genç İbrahim Layık havalimanında canına kıymış” demişti.

‘KÜRT OLDUĞUMUZDAN DOLAYI HEP DIŞLANDIK’

Güvenlik işçisinin intiharı öncesinde kişisel Instagram hesabında “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene… hakkınızı helal edin” notunu paylaştığı görüldü. (HABER MERKEZİ)