İmamoğlu: Reklam geliri faydalı kurumlara gitsin

CHP adayı İmamoğlu, pazar günü AK Partili Binali Yıldırım ile katılacakları ortak televizyon yayınında 10 dakika reklam arası olacağını söyledi. İmamoğlu, "Buradan RTÜK'e ve rakibimi Yıldırım'a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Tüm TV'lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere dağıtılsın" dedi.

DUVAR – CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 16 Haziran Pazar günü AK Parti adayı Binali Yıldırım ile gerçekleştirilecek ortak televizyon yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin bazı kurumlara aktarılması teklifinde bulundu.

 

Seçim çalışmalarını Bahçelievler’de sürdüren İmamoğlu, “Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak” dedi. İmamoğlu şöyle devam etti: “Buradan RTÜK’e ve rakibimi Yıldırım’a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV’lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım. Bu seslenişi Sayın Yıldırım’ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK’ün yetkisi dahilinde ise, ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım’ın da buna, ‘Evet’ diyeceğini tahmin ediyorum.” (HABER MERKEZİ)