Zeybekci: Bindiğim uçağı TİM kiralamıştı

Bakan Soylu'nun "Ekrem İmamoğlu'na tahsis edildi" dediği uçağı 2017 yılında kullandığı ortaya çıkan Nihat Zeybekci konuyla ilgili açıklama yaptı. Zeybekci, "Art niyetli, mesnetsiz ve son derece boş bir algı operasyonu yürütmeye çalıştıklarının apaçık farkındayız" ifadelerini kullandı.
AK Partili Zeybekçi, Ekonomi Bakanı olduğu dönemde kullandığı Koç Holding'e ait uçakla ilgili yazılı açıklama yaptı.

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Ekrem İmamoğlu’na tahsis edildi” dediği Koç Grubu’na ait uçağı 2017’de Ekonomi Bakanı iken Nihat Zeybekci’nin de kullandığı ortaya çıkmıştı. Zeybekçi bununla ilgili açıklamasında, uçağın Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından kiralandığını anlattı.

Zeybekci konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Milletin vicdanında oluşan basit soru işaretlerini, siyaset kurumu çerçevesinde şeffafça cevaplamak yerine, kişileri karalama yolu ile kendi ayıplarına başkalarını ortak etmeye çalışanların, dün itibariyle art niyetli, mesnetsiz ve son derece boş bir algı operasyonu yürütmeye çalıştıklarının apaçık farkındayız.”

‘ÖZEL UÇAK KİRALAMADIM’

“Dört yıllık Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığım döneminde, ‘Devletimiz adına davet edildiğimiz’ ziyaret ve programlarda, zaman zaman ev sahibi kurum veya kuruluşlar tarafından sağlanan farklı ulaşım araçları ve bunlarla birlikte uçak da kullanılmıştır. 2017’de de kullanılan Koç Holding’e ait uçak, yine resmi bir program için Türkiye ihracatçılar Meclisi tarafından TAV üzerinden kiralanmış olan bir uçaktır. Ekonomi Bakanlığım döneminde, temsil etmekten gurur duyduğum devletimin resmi uçakları haricinde, Bakanlık tarafından, ne şahsım ne de basın ekibim adına özel uçak kiralanarak kullanılmamıştır. Konu ile ilgilenenler detaylara ve faturalara TİM ve TAV üzerinden ulaşabilirler.” (HABER MERKEZİ)