Samatya'da Ermeni kadına saldırı

Ermenistanlı Arpine T., kapısına gelen iki kişinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan kadının durumunun iyi olduğu açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'da Ermeni ve Rumların yoğun olarak yaşadığı mahallelerden Samatya'da Ermenistanlı bir kadın maskeli iki kişinin saldırısına uğradı. Agos'ta yer alan habere göre, kadını bıçakla yaralayan saldırganların "Bu başlangıç" diyerek olay yerinden kaçtıkları belirtildi.

Olay 31 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşti. Ermenistanlı Arpine T.,  eşi Sarkis T.'nin evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açtı.  Kimliği belirsiz iki kişi Arpine T.'yi  bıçakla yaraladı. Arpine T.'nin yardımına çığlıklarını duyan komşuları yetişti. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bu arada çiftin Samatya'daki evinin iki ay öncesinde işaretlendiği belirtildi. Gelişmelere dair Agos'a bilgi veren Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Başrahip Zakeos Ohanyan, evin duvarına nefret söylemi içeren yazıların bulunduğu kağıtlar yapıştırıldığını ve haç çizildiğini ifade etti.  Ohanyan, polisin olay hakkında soruşturma başlattığını söyledi.