GÜNDEM

Meydan Beşiktaş'ın sahibinden çalışanlarına şiddet

İstanbul Beşiktaş'ta bir etkinlik alanının sahibi konser sırasında görev yapan iki kişiyi 'kendisini görünce ayağa kalkmadıkları' gerekçesiyle darp etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Beşiktaş'ta Meydan Beşiktaş adlı mekanda düzenlenen etkinlikte gişe görevlileri iş yeri sahibinin saldırısına uğradı. İş yeri sahibi ayağa kalmadıkları gerekçesiyle iki çalışanı darp etti.

Dorock XL tarafından 10 Nisan günü düzenlenen etkinlik için Meydan Beşiktaş isimli mekan kiralandı. Dorock XL çalışanları da o gün için mekanda görevlendirildi. Gişede görevlisi Gaye Akıl ve Enver isimli arkadaşı çalışırken etkinlik alanının sahibi Şahin Şeker yanlarına geldi ve "Beni görünce neden ayağa kalkmadınız" diyerek önce erkek çalışana saldırdı. Şeker daha sonra ise Gaye Akıl'a şiddet uyguladı.

Olayın ardından darp raporu alan Gaye Akıl güvenlik kamerası görüntüleri ile birlikte karakola şikayetçi oldu. Ses çıkmayınca bu sefer savcılığa başvuruda bulundu. Savcılıktan da bir geri dönüş olmayınca bu kez yaşadıklarını sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalıştı.

KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ

Yaşadığı saldırıyı sosyal medya üzerinden anlatan Gaye Akıl, "Meydan Beşiktaş'ta yapılan bir konser için gişede bilet kontrolünde çalışıyordum. Mal sahibi Şahin Şeker geldi ve “Beni gördüğünüzde ayağa kalkacaksınız, neden ayağa kalkmıyorsunuz”diye bağırmaya başladı. İlk önce yanımdaki arkadaşım Enver'e tokat attı. Ardından bana dönerek “Beni görünce ayağa kalkacaksınız' diye masaya vurmaya başladı. Ben de ayağa kalktım, “Özür dileriz, çalışıyorduk, sizi görmedik” dememle birlikte bana da tokat attı. Ne olduğunu anlamadan art arda tokatlar savurmaya başladı. “Şahin Bey sakin olun sizi görmedim” dedim ancak vurmaya devam etti. Ben de çıkmak için kapıya doğru yöneldim. Arkamdan parmağını bana doğru sallayarak “Bir daha buraya gelirsen seni öldürürüm, ayaklarını kırarım” diye beni tehdit etti. Arkamı dönüp bakınca daha fazla sinirlendi ve saçımı tutup beni duvara çarptı, tekme attı. Sonra da beni iterek dışarıya attı. Olaylar sırasında oğlu Doğan Şeker ve otopark görevlileri de vardı. Ancak hiç biri yardım etmedi, sadece seyirci gibi izlediler. Olayların hemen akabinde karakola gittim. Görüntüleri verdim, darp raporu aldım. Karakoldan 15 gün ses çıkmayınca savcılığa gittim. Dilekçemi verdim ve görüntüleri elden teslim ettim. Ancak 20 günden fazla zaman geçmesine rağmen hala bir geri dönüş alamadım. 5 yıldır bağlı bulunduğum şirketim, bu yaşadıklarımdan sonra, benim mağduriyetimden dolayı, bütün yatırımlarına rağmen çıkma kararı aldılar. Benim yanımda oldukları için onlara da minnettarım. Şahin Şeker için 6 ay uzaklaşma kararı çıkarttırdım ancak savcılıktan bir dönüş olmadıkça bana kötü bir şey yapmalarından korkuyorum” ifadelerini kullandı. Öte yandan Gaye Akıl'ın yöneticileri ise, “Olayın yaşandığı gece Dorock XL ekibi olarak Meydan Beşiktaş isimli mekandan markamızı çekme kararı aldık ve alandan ayrıldık. Gaye Akıl hala bizimle çalışıyor ve olayın hukuki sürecini beraber devam ettiriyoruz" dedi.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

İki kişiye yönelik saldırının sosyal medyada paylaşılması ve internet medyasında haber olmasının ardından polis soruşturma için adım attı. Mekan sahibi, emniyetteki işlemleri sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KENDİSİNİ 'ÖFKE PATLAMASI YAŞIYORUM' DİYEREK SAVUNDU

Şahin Şeker'in polise verdiği ilk ifadede şunları söylediği öğrenildi; "Olay günü iş yerine girdiğim zaman sinirliydim. Bilet satış bölgesinden geçerken, Gaye Akıl'la kısa bir tartışma yaşadım ve oradan ayrıldım. Yaşananlara moralim çok bozuldu ve arkadaşlara nasihat vermek için geri döndüğümde bu iki kişinin alaycı tavırlarıyla karşılaştım. Bilet kesen Enver D. ile konuşmak istediğim sırada Gaye Akıl olaya karışarak müdahale etti. Bu sırada kendimi kaybettim ve bu tatsız olaylar yaşandı. Son zamanlarda şirkette meydana gelen maddi anlamdaki olumsuzluklar tansiyon hastalığımı tetikledi ve ani öfke patlamaları yaşıyorum. Yaşananlar için çok üzgünüm. Bu olay dışında Gaye Akıl ve Enver D. ile ilgili şahsi bir husumetim bulunmuyor. Yaşananlardan pişmanım."

Saldırıya uğrayan çalışanların avukatlığını yapan Çağdaş Çelik, BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, "Dorock XL'in Şahin Şeker’in sahibi olduğu Meydan Beşiktaş’ı 5 yıllığına kiraladığını, Şahin Şeker'in sözleşmeye aykırı olarak kira artışı talep ettiğini, bunun olmayacağını anlayınca da çalışanlara kötü muamelede bulunduğunu" söyledi.

(HABER MERKEZİ)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR