Habertürk'te çocukların üzerine LED ekran devrildi

Habertürk'ü ziyarete giden anaokulu öğrencilerinin üzerine büyük bir LED ekran panosu devrildi. Bazı öğrenciler hastaneye kaldırıldı. Ciner Yayın Grubu, iki çocuğun hastanede müşahade altında bulunduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk’ün İstanbul Taksim’deki binasını ziyarete gelen anaokulu öğrencilerinin üzerine büyük bir LED ekran panosu devrildi. Olay bugün sabah saatlerinde yaşanırken, ekranın altında kalan bazı öğrenciler yaralandı. İki çocuğun yaralandığı, birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

CİNER YAYIN GRUBUNDAN AÇIKLAMA

Olay, Habertürk TV spikerlerinden Serap Belet’in oğlunun gittiği ana okulunun öğrencilerinin ziyareti sırasında yaşandı. Ciner Yayın Holding'in açıklamasında ise 'LED ekranın öğrencilerin önüne oturması sonucu devrildiği' belirtildi.

Ciner Yayın Holding Kurumsal İletişim Başkanlığı'nın yazılı açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Bugün sabah saatlerinde kurumumuz haber spikeri Serap Belet’in çocuğunun okuduğu anaokulu öğrencilerinden oluşan bir öğrenci grubunun, üç öğretmen nezaretinde Serap Belet’i ve kurumumuzu ziyaretleri sırasında kalabalık olarak fotoğraf çekimi esnasında led ekran panosunun önüne oturduklarından panonun devrilmesi sonucunda maalesef yaralanma ile sonuçlanan müessif bir kaza yaşanmıştır.

Kaza anından itibaren kurum doktorumuz ve yöneticilerimizin müdahalesiyle ambulanslar çağrılmış ve kazadan etkilenen çocuklarımız, yöneticilerimiz eşliğinde çeşitli hastanelere gözetim, kontrol ve tedavi amaçlı olarak intikal ettirilmişlerdir. Kazadan etkilenen öğrenci çocuklarımızın çoğunluğu taburcu edilmiş olup halihazırda iki öğrenci çocuğumuz yöneticilerimizin refakatinde hastanede müşahade altında bulunmaktadır. Ziyaret amaçlı olarak kurumumuzda bulunan değerli öğrencilerimizin meydana gelen bu kaza sonucunda yaralanmaları sebebiyle derin üzüntülerimizi ifade ediyor, öğrencilerimiz ile değerli ailelerine geçmiş olsun ve acil şifa dileklerimizi iletiyor, saygılarımızı sunuyoruz." (HABER MERKEZİ)