Ahmet Hakan'dan Didem Arslan Yılmaz'a: Al sen yap bacım!

Ekrem İmamoğlu'nu canlı yayında ağırlayan iki rakip kanalın sunucuları 'birbirine girdi'. CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programının sunucusu Ahmet Hakan, İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ı ortak yayına çıkarmak için çağrı yaparken kendisini eleştiren Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz'a tepki gösterdi: Al sen yap bacım!

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanması sonrası YSK'den çıkan iptal kararı ile mazbatası alınan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun iki ana akım haber kanalında çıktığı yayınlara ilişkin tartışma dinmiyor. İmamoğlu'nu CNN Türk'te ağırladığı programdaki tavrı ile sosyal medyadan tepki çeken Ahmet Hakan, Habertürk'teki İmamoğlu yayınında kendisini eleştiren Didem Arslan Yılmaz'a "Al sen yap bacım!" diye yüklendi.

'AYILIYOR, BAYILIYOR...'

Hakan, Yılmaz'ın İmamoğlu ve AK Partili rakibi Binali Yıldırım'ı ortak yayına çıkarma talebini dile getirirken kullandığı "O mahalleden bu mahalleye gitmeyen, tarafsız bir moderatör istemez misiniz?" sözlerine tepki gösterdi. Bugünkü köşesinde "Al sen yap bacım!" başlığını kullanan Hakan, "Rakip televizyon kanalında bir 'sunucu' var. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun yapacakları tartışmanın kendi programında gerçekleşmesi için... Resmen ve alenen... Ayılıyor, bayılıyor, ölüyor, bitiyor" dedi.

'YALVARMAKLA DA YETİNMİYOR'

Hakan, "Öyle delice istiyor ki bunu... Ekrem Bey’e ayrı yalvarıyor, Binali Bey’e ayrı yalvarıyor" ifadelerini kullanıp, Arslan'ın 'bununla da yetinmediğini' savunarak "Böyle bir tartışmayı yönetme ihtimali olan kişilere de fırsatını bulunca bel altı, bel üstü falan dinlemeden... Sallıyor babam sallıyor" diye yazdı.

Didem Arslan Yılmaz'ın 'bu kapsamda kendisine de salladığını' belirten Hakan şöyle devam etti: "Konuk ettiği başkan adayına dönüp... Beni kastederek... Aşağı yukarı şuna benzer bir laf etmiş: “O mahalleden bu mahalleye sürüklenen bir adamın böyle bir tartışmayı yönetmesini istemezsiniz değil mi başkanım? Gözü öyle dönmüş ki... Ne “Bu kadar istekli görünmem biraz ayıp kaçabilir” diye zerre tereddüdü var. Ne de “Rakibimi karalamak bana yakışmaz” diye kendine bir telkini var."

'AHA DA SANA SÖZ...'

Ahmet Hakan, yazısının sonunda Yılmaz'a şöyle seslendi: "Yahu bacım! Madem üç kuruşluk reyting için bu kadar çirkinleşeceksin... Al senin olsun! Aha da sana söz: Top yanlışlıkla bana gelirse... Vallahi de billahi de... “Ben istemem, o yapsın” diyeceğim." (HABER MERKEZİ)

Yılmaz'dan Ahmet Hakan'a iki tweet ile yanıt: Sakıncası mı var?Yılmaz'dan Ahmet Hakan'a iki tweet ile yanıt: Sakıncası mı var?