Milli Savunma Bakanlığı: Hakurk'a operasyon başlatıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Hakurk bölgesine kara ve hava harekatı başlatıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Savunma Bakanlığı, Hakurk bölgesine komando tugaylarıyla bir harekat başlatıldığını duyurdu. Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı jetlerin atışlarıyla başlayan harekata komando tugaylarının da katıldığı açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 20.00’de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekât başlatılmıştır. Operasyon ATAK helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir. Bu harekât ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır."

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK'nin komuta kademesi operasyonu harekat merkezinden takip etti. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında harekata ilişkin bazı görüntüler de yer aldı.

ERDOĞAN'DAN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Hakurk'a yönelik operasyonla ilgili yayınladığı mesajında, "Terör örgütü PKK’ya göz açtırmayan kahraman Mehmetçiklerimize sınır ötesindeki bu zorlu operasyonda başarılar diliyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)