Antalya'da bir haftada iki gazeteciye saldırı

Antalya'da bir hafta içerisinde ikinci kez bir gazeteci saldırıya uğradı. ÇGD Akdeniz Şubesi saldırganların cezasızlıktan cesaret aldığını dile getirdi.

DUVAR – Antalya’da Güney Haberci haber sitesinin Genel yayın Yönetmenliği’ni yapan Ergin Çevik üç kişnin saldırısına uğradı. Üç saldırganın saldırıdan önce büroya gelip Çevik’i sordukları öğrenildi.

Ergin Çevik’in Gazete Duvar’a verdiği bilgiye göre, dün akşam saatlerinde haber sitesinin bürosuna gelen üç kişi, sekreterden kendisinin ofiste olmadığını sordu. Dışarıda olduğu yanıtı üzerine “Ona Kundu’dan selamımızı söyleyin. O anlar” diyerek ayrıldılar. Saldırganlar 1 saat sonra Pınarlı Kavşağı’nda bir restoranın önünde Çevik’in önünü kesti. “Gazeteci Ergin sen misin” sorusuna “evet” yanıtını alan saldırganlar, peş peşe attıkları yumruklarla Çevik’i darp ettikten sonra oradan uzaklaştı.

Saldırganlar kamera görüntülerinden tespit edildi

Çevik, saldırı sırasında çevredekilerin müdahale ettiğini daha fazla zarar görmesini engellediklerini ifade etti. Çevik, saldırganların Kundu’da bulunan Orion Pazarı ile ilgili haberleri nedeniyle kendini hedef aldıklarını açıkladı.  Çevik, saldırganların gözaltına alındığını ve kendisinin ide teşhis ettiği açıkladı.

ÇGD Akdeniz Şubesi tarafındna yapılan açıklamada “Öncelikle Ergin Çevik’e geçmiş olsun demek istiyoruz. Son zamanlarda gazeteci ve siyasilere yönelik giderek artan saldırılardan duyduğumuz üzüntüyü dile getiriyoruz. Gazetecilere istediğini yazdırıp, istemediğini zorbalıkla yazdırmayacağını sanan zihniyeti bir kez daha kınıyoruz. ” denildi. (HABER MERKEZİ)