Gazeteciler: Meslektaşlarımızın ekipmanlarını geri verin

Gazeteciler, meslektaşları Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik'in savcılık kararıyla el konulan ekipmanlarının geri verilmesi çağrısı yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gözaltına alınan, daha sonra serbest bırakılan gazeteci Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik'in el konulan haber ekipmanlarının iadesi için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Kuray ve Tuncçelik'e ait haber ekipmanları geçtiğimiz günlerde savcılık tarafından el konulmuştu. Gazeteciler, sosyal medyada meslektaşlarının haber ekipmanlarının iade edilmesi çağrısında bulundu: "Meslektaşlarımızın haber ekipmanlarını verin. Gazetecilik suç değildir!"

'GAZETECİLİK ENGELLENEMEZ'

Kuray ve Tuncçelik'le birlikte birçok haberi izleyen gazeteciler, "Açlık grevi eylemlerini takip ettikleri sırada gözaltına alınan ve haber ekipmanlarına el konulan gazeteciler Zeynep Kuray ve İrfan Tuncçelik'in haber ekipmanlarını geri verin. Gazetecilik suç değildir" dedi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde açlık grevindeki çocuklarının durumuna dikkat çekmek için eylem yapan anneleri takip ettikleri sırada gazeteciler gözaltına alındı. Zeynep Kuray, Sirkeci'de gözaltına alınırken, İrfan Tuncçelik ise Bakırköy Cezaevi önünde gözaltına alınmıştı. İki gün süren gözaltının ardından serbest bırakılan iki gazetecinin haber ekipmanlarına savcılık kararıyla el konuldu.