Erdoğan istedi, taban fiyat yükseldi

Yaş çayın alım fiyatları açıklandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destekleme primi ile birlikte yaş çay fiyatının 3,03 TL olacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Rize’de Çaykur’un yaş çay alım fiyatını açıkladı. Bakan Pakdemirli, 2019 yılında Çaykur’un 2,90 TL’den yaş çay alımı yapacağı açıkladı. Kilogram başına 13 Kuruş olan destekleme primi ile birlikte yaş çay fiyatı 3,03 TL oldu.

“Dünyanın en güzel çayını biz üretiyoruz” diyen Bakan Pakdemirli, Çaykur’un bir devlet kuruluşu olmasına rağmen büyük bir ticari marka olduğunu söyledi. Kimseye haber vermeden geçen günlerde Rize’ye gelerek çay bahçelerini incelediğini belirten Pakdemirli, yaşlı çay bahçelerinin artık yenilenmesi gerektiğini vurguladı.

Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını açıklayarak “Cumhurbaşkanımız bizim düşündüğümüzün de biraz daha ötesinde bir çay fiyatı açıklamamızı istedi. Yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 TL olarak belirledik. 13 kuruş destekleme ile 3 lira 03 kuruş olarak belirledik” dedi.

2018 yılı yaş çay kilo fiyatı 2 lira 32 kuruş ve 13 kuruş destekleme olmak üzere 2 lira 45 kuruş iken, Rize Ziraat Odası 2019 yılı yaş çay taban fiyatının destekleme ile birlikte 3 lira 10 kuruş olması gerektiğini açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Etiketler çay yaş çay fiuat