'Ünlü bir sanatçıdan' İmamoğlu'na 100 bin TL

CHP'li Erol Bektaş, ünlü bir sanatçının, İmamoğlu'na 100 bin lira destekte bulunduğunu açıkladı. Bektaş, üst limit olan 54 bin 566 liralık bağışı kabul ettiklerini, geri kalan kısmı da sanatçının annesi adına yatırdığını belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimi için partiler Hazine'den yardım almayacak. CHP, bunun için Ekrem İmamoğlu'na destek amacıyla bir bağış kampanyası başlattı. Parti yetkilileri kampanyaya gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını vurguladılar. Yetkililer, hem Türkiye'den, hem de gurbetçilerden yüklü miktarda bağış geldiği belirtiliyor.

CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş, Independent Türkçe'ye kampanyayı değerlendirdi. Birkaç günlük süreç içinde kendilerini şaşırtan ve duygulandıran yüzlerce bağışçıyla karşılaştıklarını, bazı ilçelerde bankaların önünde kuyruklar oluştuğunu söyledi.

The Independentturkish'ten Saime Toktaş'ın haberine göre en şaşırtıcı örneklerden biri ise, ünlü bir sanatçının kampanyaya daha ilk gününde 100 bin TL bağışlaması. Yasalar gereği, bir kişi bir siyasi partiye 1 yıl içinde en fazla 54 bin 566 TL bağışlayabiliyor. Durum böyle olunca, 100 bin TL'lik bağışı gören parti yönetimi o ünlü sanatçı ile irtibata geçmiş ve bu miktarın üzerindeki tutarın parti kasasına giremeyeceği anlatılmış. Bektaş, "O ünlü sanatçımıza, 100 bin TL'yi iade ettik. 54 bin 566 lirayı tekrar yatırdı, geri kalanı ise annesi adına bağışladı" dedi.

Bektaş buna benzer çok sayıda örnek olduğunu söyledi.