DİSK Basın-İş yeni yönetimini seçti

Basın-İş Olağan Genel Kurulu'nda Faruk Eren Genel Başkan; Özge Yurttaş Atsız Genel Sekreter; Candan Yıldız, Ali Ergin Demirhan, Tolga Balcı, Yaşar Aynacı ve Elif Akgül Yönetim Kurulu'na seçildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  DİSK'e (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) bağlı Türkiye Basın Yayın Matbaa Çalışanları Sendikası (DİSK Basın-İş) 70. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'ndeki genel kurulun açılışını DİSK Basın İş Başkanı Faruk Eren yaptı. Eren konuşmasında açlık grevlerindeki çocukları için eylemde olan annelere, aralarında DİSK Basın İş Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Düzkan başta olmak üzere tutuklu gazetecilere selam gönderdi. Genel değerlendirme ve örgütlenme konularının tartışıldığı kurulda daha sonra seçime geçildi. Genel kurul üyelerince yapılan oylamanın sonucunda Faruk Eren DİSK Basın İş Genel Başkanı olarak; Özge Yurttaş Atsız Genel Sekreter olarak; Candan Yıldız, Ali Ergin Demirhan, Tolga Balcı, Yaşar Aynacı ve Elif Akgül DİSK Basın İş Yönetim Kurulu'na; Osman Köse, Erol Aral ve Kemal Cenk Sarıoğlu Denetim Kurulu'na; Aliye Gümüş Bekler, Nazan Özcan ve Dilek Şen Disiplin Kurulu'na seçildi. (HABER MERKEZİ)