AA muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarına ara verildi

Haber takibi sırasında uçuruma düşen AA muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarına ara verildi. Çalışmalar yarın devam edecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Bayburt-Trabzon arasında bulunan Soğanlı Dağı'ndaki yol açma çalışmalarını takip ederken Derebaşı Virajları'nda bastığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma yuvarlanan AA Bayburt muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarına havanın kararması nedeniyle ara verildi.

Nişancı'nın düştüğü bölgeye gelen AFAD, UMKE, jandarma ve sağlık ekiplerinden oluşan 100 kişi, arama kurtarma çalışmalarını gün boyu sürdürdü.

Havanın kararması nedeniyle ara verilen çalışmalara yarın sabah yeniden başlanacak. Ekiplerin yarınki çalışmaları dalgıç adamlar yardımıyla ağırlıklı olarak derede sürdüreceği öğrenildi.

TGC: MESLEKTAŞIMIZIN EN KISA SÜREDE BULUNMASINI TEMENNİ EDİYORUZ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu, Abdülkadir Nişancı'nın kaybolmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. “Gazeteciler en zor koşullarda mesleklerini yapmak için uğraşırlar" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu nedenle de can güvenlikleri açısından en riskli mesleklerden birini yaparlar. Son olarak Bayburt-Trabzon il sınırındaki Soğanlı Dağı’nda, kar nedeniyle kapalı Derebaşı virajlarında yol açma çalışmasını takip eden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı'nın uçuruma düştüğü haberini aldık. Meslektaşımızın ailesine ve Anadolu Ajansı çalışanlarına üzüntülerimizi iletiyoruz. Meslektaşımızın en kısa sürede bulunmasını ve sağlıklı olmasını diliyoruz." (DUVAR-AA)