Boyner ve Mayhoola yolları ayırıyor

Boyner Holding ve Mayhoola ortaklıklarını sonlandırma kararı aldı. Anlaşma uyarınca Beymen'in yüzde 97'si Katarlı yatırım fonu Mayhoola'ya geçiyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR  - Boyner Holding, Mayhoola ile finansal ortaklıklarını Boyner Perakende'nin mevcut şirket portföyünü paylaşarak sonlandırma yönünde mutabakata vardığını duyurdu.

Boyner Holding ve Mayhoola'nın vardığı mutabakat kapsamında Boyner Büyük Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’in tamamı Boyner Holding’in olacak.

Buna karşılık Beymen Mağazacılık ve Ay Marka Mağazacılık’ın yüzde 96,89 (yüzde 97) oranındaki çoğunluğu ise Mayhoola'ya geçecek. (Ay Marka bünyesinde NetWork, Que, Divarese ve George Hogg gibi markalar yer alıyor.)

Mutabakat öncesinde Mayhoola’nın Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları AŞ’de yüzde 54, Boyner Holding’in ise yüzde 42,8 oranında payı bulunuyordu.

Mayhoola’nın 2015’ten bu yana Boyner Grup’a yaptığı yatırımlar ve yapılacak anlaşma sonrasında Beymen ve AY Marka Mağazacılık’ı devralması Türkiye lüks perakende ve moda sektörüne bugüne kadar yapılan en büyük yabancı yatırımı olacak.

Boyner Perakende hisseleri açılış sonrasında 5.20 TL'ye kadar çıkmasının ardından saat 10:25'te yüzde 4,3 primle 5.08 TL seviyesinden işlem görüyor.

(EKONOMİ SERVSİ)