Türkiye'den İsrail'e AA tepkisi: Şiddetle kınıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Anadolu Ajansı'nın ofisini hedef almasına tepki gösterdi. Erdoğan, "Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye ve Anadolu Ajansı, tüm bu saldırılara rağmen Gazze ve Filistin'in diğer bölgelerindeki İsrail terörünü ve zulmünü dünyaya haykırmaya devam edecektir" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu Ajansı'nın (AA) Gazze'deki ofisinin İsrail'in hava saldırında vurulmasına tepki gösterdi.

Erdoğan, Twitter hesabından Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak "İsrail'in Anadolu Ajansı'nın Gazze ofisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye ve Anadolu Ajansı, tüm bu saldırılara rağmen Gazze ve Filistin'in diğer bölgelerindeki İsrail terörünü ve zulmünü dünyaya haykırmaya devam edecektir" açıklamasını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca AA Genel Müdürü Şenol Kazancı'yı arayarak İsrail'in AA ofisinin bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Kalın, "İsrail, yeni bir saldırganlık örneği göstererek Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki ofisinin bulunduğu binayı vurmuştur. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Amacın, İsrail’in yeni suçlarını örtbas etmek olduğu açıktır. Anadolu Ajansı’na geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise "Gazze’deki Anadolu Ajansı binasının hedef alınması İsrail saldırganlığının yeni göstergesi. İsrail’in uyguladığı şiddet insanlığa karşı suçtur. Bu saldırıdan İsrail kadar onu cesaretlendirenler de sorumludur. Dünyada tek kalsak bile Filistin davasını sonuna kadar savunacağız" diyerek İsrail'e tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, Twitter hesabından "İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını en sert şekilde kınıyoruz. Basın özgürlüğüne duyarlı olduğu iddiasındaki Batılı ülkeleri İsrail hükümetini kınamaya davet ediyoruz. Yüz akımız Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun" mesajını paylaştı. (HABER MERKEZİ)

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandıİsrail'den Gazze'ye hava saldırısı: 3 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı