Gazeteci Dayanışma Ağı kuruldu

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde kuruluşunu ilan eden Gazeteci Dayanışma Ağı, 36 gazetecinin imzasıyla bir çağrı metni yayımladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İşten çıkarmalara, uzun çalışma saatlerine, mobbinge, baskı ve sansüre, tutuklamalara, güvencesizliğe, düşük ücretlere 'artık yeter' demek için bir araya gelen bir grup gazeteci, "Gazeteci Dayanışma Ağı"nı kurdu. 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününde kuruluşunu ilan eden Gazeteci Dayanışma Ağı, 36 gazetecinin imzasıyla bir çağrı metni yayımladı.

"İşten çıkarmalara, bitmek bilmeyen çalışma saatlerine, mobbinglere, baskı ve sansüre, tutuklamalara, güvencesizliğe, düşük ücretlere, haklarımızın gasp edilmesine karşı biz gazeteciler ‘Artık Yeter!’ demek için bir araya geliyoruz" denilen çağrı metninde, "gazetecilerin meslek etiğinin ve gazeteciliğin evrensel değerlerinin giderek ayaklar altına alındığı bir iş ortamına da ayak uydurmaya mecbur bırakıldıkları" belirtildi.

'SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ'

"Basın dünyasının farklı platformlarında emek veren ve mesleği, işi elinden alınarak işsizliğe itilen, ağır bir sömürüye ve güvencesizliğe maruz kalan, baskıya ve tehdide göğüs germek zorunda bırakılan gazeteciler olarak sorunlarımızı birlikte çözmeye çağırıyoruz" denilen Gazeteci Dayanışma Ağı'nın çağrı metninde imzası olan gazeteciler şöyle:

Ali Cem Aydın, Atakan Sönmez, Bağdaş Çetin, Batuhan Batan, Can Bursalı, Can Soyer, Caner Taşpınar, Cansu Pişkin, Deniz Işık, Denizcan Akar, Doğan Ergün, Doğukan Devrim İpek, Elif Akgül, Emre Caka, Fırat Yeşilçınar, Gökçer Tahincioğlu, Gökhan Çelik, Hilal Yağız, İzel Sezer, Kavel Alpaslan, Meriç Şenyüz, Mert Gümüş, Meryem Yıldırım, Metin Cihan, Nazlı Eda Piyade, Onur Dalar, Onur Öncü, Osman Fatih Köroğlu, Özgür Büyüktaş, Özgür Yılmaz, Rıfat Doğan, Selin Görgüner, Sercan Meriç, Sümeyra Kırca, Tuğba Özer, Yavuz Oğhan. (HABER MERKEZİ)