CHP Çubuk Başsavcısı için HSK'ye başvuracak

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Çubuk'ta gözaltına alınan dokuz kişiyi de serbest bırakan başsavcı hakkında HSK'ye suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Başsavcı hakkında görevi kötüye kullanma suçundan soruşturma talep edilecek.

DUVAR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi sonrası gözaltına alınan isimlerin serbest bırakılması nedeni ile Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) suç duyurusunda bulunacak.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün başta olmak üzere gözaltına alınan dokuz kişi serbest bırakılmıştı. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na a yönelik linç girişimini yapanların, öldürme kastıyla hareket eden meczupların, evin yakılması için tahrikte bulunup ‘evi yakın diye haykıranların’ ve ‘öldürün’ diye bağıranların tutuklamaya sevklerinin bile yapılmamış olması, Cumhuriyet Başsavcısı’nın tarafsız olmadığı, nesnel davranmadığı ve daha ötesi siyasilerin baskısı altında bulunduğu düşüncesini ortaya çıkarmıştır. Bu nedenlerden ötürü görevinin gereklerini yapmadığını düşündüğümüz Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı hakkında görevi kötüye kullanma suçundan soruşturma başlatılmasını ve disiplin işlemi yapılmasını sağlamak üzere Hakimler ve Savcılar Kuruluna başvuru yapacağız.” (HABER MERKEZİ)