23 Nisan hayali: Alman vatandaşı olmak

NTV canlı yayınına katılan bir öğrencinin, “Akademik olarak hayalin nedir” sorusuna 'Alman vatandaşı olmak' cevabı verdi. Sunucu ise çocuğa 'hayır' dedi. Çocuğun verdiği cevap sosyal medyada gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla NTV Darüşşafakalı çocukları ağırladı. NTV sunucusu, canlı yayına katılan Darüşşafaka öğrencisine gelecek planlarını sordu. Öğrenci de, “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” cevabını verdi.

Sunucu da çocuğa , “Hayır” cevabını verdikten sonra sözlerine şöyle devam etti; "23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar kapar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci.”

Öğrencinin cevabı, Twitter’da yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da programın görüntüsünü paylaşarak attığı tweet'te, "Dünya'ya ümitle bakan bir evladımız hayallerini gerçekleştirmek için Almanya'da okuyup Almanya vatandaşı olmak istiyorsa,başta biz siyasiler silkelenip derin derin düşünmek zorundayız.İlkelerde Türkiye ittifakı ile bu gençleri Türkiye'ye inandırmak en temel önceliğimiz olmalıdır" diye yazdı.

SAADET lideri Temel Karamollaoğlu da Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Başımızı iki elimizin arasına alıp, bu yavrumuzun neden böyle bir hayal kurduğunu düşünelim. Hep birlikte, dünya çocuklarının ülkemizin vatandaşı olmayı hayal ettiği bir Türkiye inşa etmeye gayret edelim" dedi. (HABER MERKEZİ)

Etiketler çocuk hak 23 nisan