Ankara Emniyet Müdürlüğü: Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılacağı bildirilmedi

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı cenaze törenine katılacağının, emniyete bildirilmediğini belirtildi. Açıklamada, "Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır" denildi. 

DUVAR – Ankara Emniyet Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, er Yener Kırıkcı’nın cenazesine katılacağına dair yazılı veya sözlü bildirimde bulunulmadığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’de çıkan çatışmada hayatını kaybeden er Yener Kırıkcı’nın dün düzenlenen cenaze töreninde saldırıya uğramıştı. Güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu eleştirileri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılacağının bildirilmediğini söylemişti. Kılıçdaroğlu ise “Emniyete iletilmişti gideceğim” demişti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun yakın korumalarının Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği Hizmetleri’ni arayarak cenazenin yeri, saati ve yakınlarının irtibat bilgilerini istediği, Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılım durumunun ise belli olmadığını söylediği belirtildi.

Talimatnameye göre korunan kişinin programının emniyete bildirilmesi gerektiği ifade edilen açıklamada, “Bu bilgiler doğrultusunda gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ancak Çubuk ilçesi Akkuzulu köyünde gerçekleşen cenaze töreni ile ilgili olarak daha önceki dış ilçe programlarında yapıldığı gibi Sayın Genel Başkanın katılacağına dair Emniyet Müdürlüğümüze yazılı bir bilgilendirme yapılmadığı gibi sözlü olarak da bildirimde bulunulmamıştır” denildi.

Açıklamaya, Kılıçdaroğlu’nun daha önce kendi imzası ile talepte bulunduğu iki yazı da eklendi. (HABER MERKEZİ)