Çavuşoğlu: Maduro 'Bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım' dedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son Venezuela ziyaretinde Devlet Başkanı Maduro'ya Diriliş Ertuğrul setinden video gösterdiğini söyledi. Çavuoğlu, Dedi ki 'Bu dizi gerçek İslamiyet'i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım.' Bunları duyunca gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

DUVAR – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun, kendisine Diriliş Ertuğrul dizisiyle ilgili “Bu dizi gerçek İslamiyet’i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım” dediğini aktardı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularıyla birlikte Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Amfi Tiyatro’da düzenlenen “Gençlik Söyleşileri”ne katıldı.

Diriliş dizi filminin oyuncularından Engin Altan Düzyatan, Nurettin Sönmez ve Celal Al, yönetmen Metin Günay, senarist ve yapımcı Mehmet Bozdağ’ın da yer aldığı söyleşide konuşan Çavuşoğlu, Diriliş Ertuğrul dizisinin bir bölümünün Alanya’da çekildiğini, bu bölümlerin iki hafta sonra yayımlanacağını söyledi.

BOZDAĞ: DİZİNİN BU KADAR SES GETİRECEĞİNİ TAHMİN ETMEDİM

Dizinin senarist ve yapımcısı Mehmet Bozdağ da 85 ülkede gösterilen ve 1 milyar izleyiciye ulaşan dizinin bu kadar büyük ses getireceğini düşünmediğini anlattı. Bozdağ, “Hikayeye ilk başladığında klasik dram mantığını anlatmışlardı. ‘Aşk olması lazım, aşkın gösterilmesi lazım’, dendi ‘yoksa dizi tutmaz’ denildi. Ama tuttu. Bu anlamda dram filmi mantığının ezberini bozdu. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi bugün Venezuela lideri Maduro da dizimizi izliyor” dedi.

Bakan Çavuşoğlu da eylül ayında Venezuela’ya gittiğinde ikili görüşmelerden sonra Diriliş Ertuğrul setinden son ziyaretindeki videoyu Maduro’ya gösterdiğini belirterek “Çığlık çığlığa ayağa kalktı. Dizideki tek tek isimleri saydıktan sonra sakinleşti ve sonra ‘Bu dizi gerçek İslamiyet’i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım’ dedi. Bunları duyunca gurur duyuyoruz ve mutlu oluyoruz” diye konuştu. (ANTALYA/AA)