CHP'li Gürsel Tekin: 3-5 oy uğruna nefret söylemi yayıyor

CHP'li milletvekili Gürsel Tekin Erdoğan'ın sözlerini eleştirdi: YSK'yı göreve davet ediyorum. 3-5 oy uğruna nefret söylemi yayılmasını kınıyorum.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tekirdağ mitinginde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözlerine CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin'den tepki geldi. Tekin, "3-5 oy uğruna nefret söylemi yayılmasını kınıyorum. YSK’yı göreve davet ediyorum" dedi. 'Erdoğan’ın mitingindeki bu hareketin nefret söylemini yaymak, terörizmin yarattığı dehşeti insanlara bir kez daha hatırlatmak' olduğunu belirten Tekin, "Haber kanallarının bunu canlı yayınlayacağını bile bile böyle bir harekete girişmek en hafif deyimiyle vurdumduymazlıktır. RTÜK’ü derhal nefret söylemi yayan bu tip mitinglere karşı önlem almaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? 

Erdoğan, mitinglerinde kullandığı sinevizyondaki saldırı görüntülerinin devamında yer verilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Mart tarihinde yaptığı bir konuşmasının kaydına değinerek, "Terbiyesize bak İslam dünyasından kaynaklanan terör diyor. Yahu senin o Avusturyalı senatörden ne farkın var. Şu hale bak ya. Ne günlere kaldık. Terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söyleyecek kadar kendini kaybetmiş birisi, bu ülkede siyaset yapıyor. Bay Kemal; sen terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu söylemeye ne yetkilisin, ne ehilsin. Sen önce kendini gözden geçir kendini. Zaten sen şu anda teröristlerle berabersin. Teröristlerle kol kolasın. Sen zaten ta Kandil’dekileri Cudi’dekileri yanına alıp onlarla beraber yürüyüş yapan adamın ta kendisisin. Şu ifadeye bak ya. Terörün kaynağına ümmeti yerleştiren bu adama oy vermenin dahi ne kadar büyük bir vebal olduğunu artık anlayalım. Bu hesabı 31 Mart’ta verecek" dedi.

Erdoğan bu konuşmasını yaparken, alana kurulan sinevizyondan, yayınlanması sakıncalı ve yasak olan katlima ilişkin görüntüler gösterildi. Mitingi canlı veren haber kanalları da bu katliamın görüntülerini ekranlarına taşımış oldu. (HABER MERKEZİ)