Gün ve Demirkale'ye yeniden tutuklama

Dink davasından tahliye olan iki kişi için yapılan itiraz kabul edildi. Mahkeme 2 kişinin yeniden tutuklanmasına karar verdi.

DUVAR – Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davada, sanıklar Ercan Gün ve Muharrem Demirkale’nin dünkü duruşmada tahliye edilmesine ilişkin karara, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz kabul edildi.

Tutuklu yargılanan sanıklar Ercan Gün ve Muharrem Demirkale’nin dünkü görülen duruşmada tahliyelerine ilişin karara İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz, bir üst mahkeme olan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesince değerlendirildi.

Mahkeme heyeti, başsavcılığın talebini haklı bularak, itirazı kabul etti. Heyet, kararla sanıklar gazeteci Ercan Gün ve dönemin jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale’nin tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Sanık Ercan Gün ayrıca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, ‘7 Şubat Mit Kumpası soruşturması’ndan da tutuklu şüpheli olarak yer alıyor. Cinayet döneminde yüzbaşı olan eski yarbay Muharrem Demirkale ise 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki olaylara ilişkin görülen davada tutuklu olarak yargılanıyor.

(Kaynak: AA)