DSP: Videodaki araç bize ait değil!

İstanbul'da üzerinde DSP logolarının bulunduğu seçim aracında AK Parti Adayı Mesut Üner'e ait seçim broşürlerinin yüklendiği bir video sosyal medyada paylaşıldı. Söz konusu paylaşım üzerine aradığımız DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, aracın kendilerine ait olmadığını söyleyerek, "Kimsenin kimseye iftira atmasına hakkı yok" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Who isimli bir Twitter kullanıcısı üzerinde DSP logolarının bulunduğu bir seçim aracının içerisine AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ve AK Parti'nin İstanbul Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner'e ait seçim broşürlerinin yüklendiğine dair bir video paylaştı.

Videoda bir forklift aracılığı ile bildiri yüklü bir palet DSP logosunun olduğu araca yükleniyor. Bir cep telefonu ile yandan çekilmiş olması nedeniyle aracın plakası görüntüde yer almıyor.

DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan ise seçim aracının kendilerine ait olmadığını, konuyla ilgili gerekli işlemlere başladıklarını duyurdu. Mercan, "Böyle bir şey mümkün değil, iftira atıyorlar" ifadelerini kullandı.

'BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ!'

Videoyu izlediklerini söyleyen Mercan, aracın plakasız olduğunu ve DSP logolarının bilerek araca giydirildiğini belirtti. Mercan, "Bu tarz iftiralar ilk kez gördüğümüz bir şey değil. Bu aracın ne olduğu belli değil. Plakası yok. Bu araç CHP'nin aracı olsaydı bu sefer 'CHP, AKP'yle iş birliği yapıyor' denilecekti. Böyle bir şey mümkün mü? Karalamak bu kadar kolay mı? Bu aracın üzerine bizim logomuzu koymuşlar.  Şimdi bundan sonra da hakkımızda başka iddialarda bulunacaklar. 'DSP seçimden çekiliyor' diyecekler. Böyle bir şey olamaz. Adaylarımızın hepsi seçime girecek. Hiçbir adayımız seçimden çekilmeyecek. Bizim adımıza söylenilen söylemleri şimdiden yalanlıyorum. Olmayan şeyleri ortaya koyarak iftira atanlar bir şekilde cezasını çekecekler. Kimsenin kimseye iftira atmasına hakkı yok. Bizim seçmen kitlemiz böyle şeylere itibar etmez. Güneşte balçıkla sıvanmaz."

'BİR TANE GAZETECİ BİLE BİZİ ARAMADI'

DSP'nin aleyhinde çıkan haberlerin tek taraflı verildiğini ifade eden Mercan, "Bunlar etik gazetecilik anlayışına uygun pozisyonlar değil" dedi: "Bu haber birçok yerde yayımlandı. Ama bir tane gazeteci bile bizi aramadı. Gazetecilik etiği böyle bir şey değil. Bunu yapan insanları da etik gazetecilik yapmaya devam ediyorum. Bizi telefonla arayıp görüşlerimize yer verebilirler. "