Gözaltına alınan kadın eylemciye cinsel saldırı

Ankara Sakarya Caddesi’nde eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrenci gözaltı sırasında polisin cinsel saldırısına uğradı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TAYAD’ın önceki gün Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme katılan bir üniversite öğrencisi, polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel saldırısına uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde türbanlı bir öğrencinin polisler tarafından araca bindirilirken cinsel saldırıya uğradığı görülüyor. KHK ile ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ, görüntüleri “Bu çocuk üniversite öğrencisi. TAYAD’ın Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı bir eyleme dün destek verdi. Gözaltına alındı. Ve polisin tacizine uğradı. Bu iğrenç durumu fotoğraf makinesi belgeledi. Şimdi size devrediyorum olayı” notuyla paylaştı.

'REZALET!'

Görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Rezalet. Söylenecek başka bir kelime yok... Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)