Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez burun ameliyatı sonrası yaşamını yitirdi

Burun ameliyatından sonra komaya giren üniversite öğrencisi Leyla Sönmez, hayatını kaybetti. Aile, doktor ihmali gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Adana'da özel bir hastanede yapılan burun eti ameliyatından sonra fenalaşan, 3 gün sonra da yoğun bakım ünitesine alınan üniversite öğrencisi Leyla Sönmez (24), hayatını kaybetti.

Gece uyurken nefes darlığı çektiği için kentteki özel bir hastanede 29 Ocak günü burun eti ameliyatı olan İstanbul'da özel bir üniversitede acil tıp teknisyenliği bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Leyla Sönmez, operasyonun ardından alındığı odada kan kusmaya ve karın ağrısı çekmeye başladı. Endişelenen Sönmez'in ailesi, doktora ve hemşirelere haber verdi. Doktorların, "Kızınız naz yapıyor. Bir şeyi yok. Yakında taburcu edeceğiz" sözleri üzerine aile, kızlarının iyileşmesini bekledi. Fakat Leyla Sönmez'in ağrıları arttı ve sürekli kan kusmaya devam etti.

İÇ ORGANLARI ÇÖKTÜ

Ameliyattan 3 gün sonra fenalaşıp Adana Şehir Hastanesi'ne nakledilen Leyla Sönmez, buradan da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Leyla Sönmez'in duran kalbi, doktorların müdahalesiyle yeniden çalıştırıldı. Yoğun bakım servisine alınan Sönmez'in iç organlarının da iflas ettiği tespit edildi. Yoğun bakım ünitesinde 2 gün yaşam savaşı veren Sönmez, doktorların tüm çabalarına karşı kurtarılamadı.

Kızlarının ölümünde ameliyatta görevli doktorun ihmali olduğunu belirten baba Ali Haydar Sönmez, avukatları aracığıyla suç duyurusunda bulundu.

(ADANA-DHA)

Etiketler ölüm Ameliyat Burun