Bülent Şık ile dayanışma paneli 3 Şubat'ta gerçekleşecek

Hakkında dava açılan Bülent Şık'ın ilk duruşması 7 Şubat'ta görülecek. 'Çocuklar Zehirlenmesin İnisiyatifi', Şık'la dayanışma amaçlı İstanbul Tabip Odası’nda 3 Şubat günü bir panel düzenliyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanlığı tarafından, çevresel kirleticilerin belirlenmesi amacıyla “Çevresel Faktörlerin ve İnsan Sağlığı Üzerine Etkilerinin Araştırılması” başlığını taşıyan projenin gıdalar ve sularla ilgili kısmında görev almış olan Bülent Şık hakkında dava açıldı. Sağlık Bakanlığı’nın şikayeti sonucu, ‘Göreve ilişkin sırrın açıklanması’, ‘Yasaklanan bilgileri temin’, ‘Yasaklanan bilgileri açıklama’ suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması 7 Şubat saat 10.45'te, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

'Çocuklar Zehirlenmesin İnisiyatifi' tarafından, Şık'la dayanışma amaçlı bir panel düzenleniyor. 3 Şubat 2019 Pazar günü, saat 14.00’de İstanbul Tabip Odası’nda gerçekleştirilecek olan panelde, dava süreci değerlendirilecek ve dava konusu başlıkların tartışılacak.

Bülent Şık için 12 yıla kadar hapis istendiBülent Şık için 12 yıla kadar hapis istendi

54 sayfalık rapor hazırlandı: Bülent Şık'a ikinci soruşturma54 sayfalık rapor hazırlandı: Bülent Şık'a ikinci soruşturma