Müjdat Gezen'e adli kontrol kaldırıldı

Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen, müvekkilinin adli kontrol kararının kaldırıldığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sanatçı Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen, ''Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda adli kontrol kararını kaldırdı" dedi. Bir televizyon kanalındaki sözleri nedeniyle Metin Akpınar ile birlikte hakkında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti.

Gezen, kararın ardından polis merkezine giderek imza veriyordu. Müjdat Gezen'in avukatı Celal Ülgen, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptıkları talep doğrultusunda adli kontrol şartının kaldırıldığını Twitter hesabından duyurdu. Ülgen tweet'inde "Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda Müjdat Gezen'in adli kontrol kararını kaldırdı. Yani artık Müjdat Gezen karakola imza vermeye gitmeyecek" ifadelerini kullandı. Müjdat Gezen geçtiğimiz pazar günü Kadıköy Rıhtım Polis Merkezi'ne giderek dördüncü imzasını atmıştı.

MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ?

Halk TV'de Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan sanatçı Müjdat Gezen ''Bu gece Kadıköy'deyiz. İstanbul'un kaymak tabakası şu anda burada. Ben sana bir şey söyleyeyim Uğur bak burada valla Türkiye'de kıyamet kopsa bunların kılı kıpırdamaz. Görüyorsun hali yani. Birçoğunun da bunların sarayları da vardır bak onu da söyleyeyim. Çünkü AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan çıktı bir yığın Beşiktaş filan da saydı da Kadıköy'de oturanlar için sen Kadıköy'de oturuyorsun değil mi? Ben de öyle. Seni beni bizi dedi ki 'Türkiye'de kıyamet kopsa bunların kılı kıpırdamaz.' Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, herkese haddini bil diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın haddini bil'' diye konuşmuştu. (HABER MERKEZİ)